TOP5 dolnośląskich inicjatyw rowerowych [GŁOSOWANIE]
Codziennie można oddać głos. Zwycięża inicjatywa, która uzbiera najwięcej głosów. Głosowanie potrwa do 10 kwietnia do godziny 15.30. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.
Legnicka Ekorama
Najbardziej rozpoznawalny klub miłośników rowerów wywodzi się z... Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego. 20 lat temu wędrowcy związani z kołem działającym przy Hucie Miedzi "Legnica" doszli do wniosku, że jeśli przesiądą się na dwa kółka, to ich wycieczki mogą być dłuższe i ciekawsze. To właśnie wtedy Henryk Zelek nakłonił grupę pasjonatów, do powołania pierwszego w regionie rowerowego koła PTTK. A potem jakoś tak się stało, że ekipa cyklistów przeszła na własny rozrachunek.
MTB Walim
Historia tego klubu jest jeszcze dość krótka, bowiem liczy około dekadę. Co jednak ciekawe, jego powstanie można przyrównać do efektu kuli śnieżnej. Pojedynczy mieszkańcy Gminy Walim zachęcali się kolejno do wspólnej jazdy, a w całość i klub połączył ich szef miejscowego ośrodka sportu. Obecnie MTB Walim ma sekcję starszych i juniorów. I liczy łącznie około 30 osób. Dzięki współpracy z Gminą Walim, mają klubowe stroje w których godnie reprezentują swoje miejsce na ziemi. Ćwiczą na trasach okolicznych Gór Sowich oraz na specjalnym zbudowanym przez siebie torze Rock Garden. Najdłuższym takim w Polsce. W MTB Walim na rowerach jeżdżą dla zdrowia, kondycji, frajdy i towarzysko. Startują też w zawodach by dać sobie trochę adrenaliny i rywalizacji.
Zarowerowani 50+
Grupa pozytywnie zakręconych seniorów ze Złotoryi, która skrzyknęła się w 2019 roku. Od tego czasu bez względu na pogodę co niedzielę spotykają się by razem na dwóch kółkach przemierzać kilometry. Jeżdżą rekreacyjnie, dla zdrowia i dobrego samopoczucia, ale także dla towarzystwa. Tworzą razem wspomnienia i wzajemnie się motywują, a swoją kondycją zawstydzą nie jednego młodego człowieka. Marzy im się, by w przyszłości rowerami objechać razem całą Polskę.
Rowerownia CRK
Rowerownia CRK - to działające na wrocławskim nadodrzu przy ul. Jagiellończyka miejsce skupiające miłośników dwóch kółek. Na miejscu, za darmo, można reperować, oliwić, i przygotowywać do jazdy rowery i inne roweropodobne sprzęty. "Działamy zgodnie z zasadą DIY - służymy pomocą, radą, wspólnym wymyślaniem rozwiązań, ale nie jesteśmy serwisem" - podkreślają osoby, które zawiadują tym miejscem. Społeczność Rowerowni jest duża i zróżnicowana - są w niej i amatorsko ścigający się kolarze, mechanicy i organizatorzy rowerowych eventów. Idea bezpłatnego warsztatu spodobała się wrocławianom - w tym roku Rowerownia będzie obchodzić 10 urodziny.
Rowerowy Bolesławiec
Rowerowy Bolesławiec, to kilka organizacji i grup ludzi uprawiających różne aktywności, w tym zawzięcie pedałująca nie tylko po okolicy. Wspólny mianownik to ochota do aktywności. Młodzi, starzy, zamożni i mniej, lubiący nowinki sprzętowe i tradycjonaliści. Miejsce jest dla każdego.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.