Debata polityczna: Wrocławskie MPK, "taśmy Obajtka", nowy ład i recepta na kryzys
Internauci policzyli, że już w tym roku wrocławskie tramwaje wykolejały się około 30 razy. Dziś do kolejnego doszło na ulicy Legnickiej. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk mówił na naszej antenie, że złośliwi mogą liczyć wykolejenia, ale dla niego priorytetem jest poprawa stanu wrocławskich torowisk i funkcjonowania MPK.
Jacek Sutryk: Złośliwi mogą liczyć wykolejenia. Ja zajmuję się Wrocławiem
Michał Jaros z Koalicji Obywatelskiej mówił w Debacie Politycznej Radia Wrocław, że ma zaufanie do prezydenta i widzi nakłady, które są przeznaczane na poprawę sytuacji wrocławskiego MPK:
Dariusz Piwoński z Prawa i Sprawiedliwości mówi, że tak źle wrocławskie MPK jeszcze nie funkcjonowało. Jego zdaniem potrzeba poważnej debaty na ten temat, bo stan tramwajów jest bardzo zły:
Lewica żąda, żeby Prokurator Generalny zajął się sprawą obecnego prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka. Chodzi o okres, kiedy ten był wójtem Pcimia. To reakcja na doniesienia Gazety Wyborczej, która napisała, że Daniel Obajtek, w czasach, gdy był wójtem Pcimia, "chciał wykończyć firmę swojego wuja" i jako samorządowiec kierował z tylnego siedzenia spółką, a także skłamał w tej sprawie w sądzie. Z kolei Klub Koalicji Obywatelskiej składa wniosek do prokuratury w sprawie majątku prezesa PKN Orlen.
Dariusz Piwoński mówił, że nie ma podstaw do odwołania Daniela Obajtka, który, jego zdaniem, świetnie zarządza spółką Orlen:
Michał Jaros odpowiada, że zysk Orlenu wzrósł, ale wartość spółki już nie:
Posłuchaj debaty:
cz.1
cz.2
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.