Specjaliści z Zagłębia Miedziowego organizują "Tydzień Walki z Depresją"
- W czasach pandemii to niepokojące zjawisko społeczne gwałtownie rośnie - przekonuje Anna Migalska,
- Długotrwały smutek, długotrwały lęk, izolacja, apatia - to jest czerwona lampka, która nam mówi o tym, że powinniśmy jakoś spróbować zainterweniować. Według badań mamy około 1,5 miliona Polaków, którzy chorują na depresję, ale nie liczymy w tym tych, którzy zmagają się z chorobą, ale nie zgłaszają tego problemu.
Już wiadomo, że projekt otrzyma finansowe wsparcie koncernu KGHM "Polska Miedź":
- Bo przekonaliśmy się, że depresja może dotyczyć niemal każdej grupy zawodowej - podkreśla Błażej Marzoch z miedziowego holdingu:
- To jest problem, który pojawia się w każdej miejscowości. Udostępniamy taką możliwość pracownikom, że mogą skorzystać z porad psychologa, psychiatry w ramach naszych abonamentów medycznych. Oprócz tego podczas epidemii uruchomiliśmy dodatkowo telefon zaufania.
Początek "Tygodnia Walki z Depresją" zaplanowano na 21 lutego. Za pośrednictwem internetu będzie mógł w nim wziąć udział każdy. Specjalne łącza będę też przygotowane z myślą o bezpłatnej pomocy dla potrzebujących.
Do tej pory udział w "Tygodniu Walki z Depresją" zadeklarowało kilkudziesięciu specjalistów z całej Polski. Oprócz - prowadzonych przez internet - prelekcji będą się za darmo spotykali z potrzebującymi w swoich gabinetach. Akcja oficjalnie rozpocznie się 21-lutego, ale lubińskie poradnie zdrowia psychicznego już dziś oferują bezpłatną pomoc.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.