Kolejne dolnośląskie gminy włączają się do walki o czyste powietrze
Program był w tym czasie modyfikowany i ulepszany. Jedną z ważniejszych zmian było włączenie gmin do jego realizacji, powstały Punkty Obsługi Programu by wnioskodawcy mogli w gminie, w której zamieszkują składać wnioski. Obecnie na Dolnym Śląsku funkcjonują 33 takie punkty.
We wtorek do walki o czystsze powietrze włączyło się kolejnych 7 gmin z naszego województwa. Do realizacji programu włączają się: Gmina Miejska Dzierżoniów, Bielawa, Pieszyce, Dzierżoniów, Piława Górna, Łagiewniki, Niemcza, które zrzeszone są w „Stowarzyszeniu Ziemia Dzierżoniowska”.
- Dzisiejsze spotkanie to dobry początek wzmocnienia promocji Programu w regionie dzierżoniowskim i znaczące wsparcie dla mieszkańców w wypełnianiu wniosków i staraniach o podwyższony poziom dofinansowania – mówi Łukasz Kasztelowicz Prezes Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.
Przypomnijmy, że 21 października br. została uruchomiona 2. część programu „Czyste Powietrze” dająca możliwość wsparcia uboższej części społeczeństwa. Teraz mogą oni otrzymać wyższą dotację - nawet do 37 tys. złotych – na wymianę kopciucha i termomodernizację domu. Natomiast nowe przepisy, które weszły w życie 1 października, umożliwiają wójtom, burmistrzom i prezydentom miast wydawanie zaświadczeń o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego, osobie zamierzającej złożyć wniosek o dofinansowanie z 2. części programu. Takie zaświadczenie jest niezbędne, żeby ubiegać się o podwyższony poziom dofinansowania na wymianę starego źródła ogrzewania.
To kolejna zmiana dostosowująca program "Czyste Powietrze" do szerszego grona odbiorców. Dla gmin korzyścią z podpisania porozumienia jest możliwość uzyskania refundacji w wysokości do 100 zł za wydanie beneficjentowi zaświadczenia oraz skutecznie złożony wniosek o podwyższone dofinansowanie.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.