Wojenne święta Sylwii Winnik, twarze pisarzy Tomka Brody, Geny profesor Bartnik [PODCAST]

| Utworzono: 2020-12-04 20:17 | Zmodyfikowano: 2020-12-04 20:23

W tym roku przed nami inne, pewnie trudne święta. Ale bywało znacznie, znacznie gorzej, ale a pierwsza gwiazdka i tak oznaczała nadzieję. W książce pt. „Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939-45" (Wydawnictwo Znak) Sylwia Winnik, autorka, która ocala ludzkie historie od zapomnienia („m.in. bestsellerowe "Dziewczyny z Auschwitz"), sięga po nieznane dotąd świąteczne wspomnienia świadków historii. Tym razem mamy zbiór chwytających za serce wspomnień dotyczących świąt spędzonych w obozach koncentracyjnych, w kołchozach na Syberii albo w konspiracji.

Naszym drugim gościem był Tomasz Broda, rysownik, ilustrator, pedagog, wykładowca wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, nominowany w tym roku do Nagrody Polskiej Sekcji IBBY najlepszej Książki Roku 2020 dla Dzieci - za ilustracje i projekt graficzny książki „Bookface. Księga twarzy pisarzy" (wrocławskie wydawnictwo Format). W tej książce artysty dowiemy się, co by się stało gdyby żyjący w dzisiejszych czasach Dante, Agatha Christie, Franz Kafka, albo nasi nobliści – Szymborska, czy Sienkiewicz - prowadzili swój profil w mediach społecznościowych i dyskutowali z internautami na co dzień.

 

Spotkaliśmy się też z profesor Ewą Bartnik, która rozwiązuję przed nami... największą łamigłówkę w dziejach ludzkości, to w książce „Co kryje się w naszych genach?". Opowiada on m.in. o tym co można wyczytać z naszego DNA, co dziedziczymy po przodkach i jak funkcjonują wirusy ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa Zwierciadło.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.