TOP5 Kół Gospodyń Wiejskich / Miejskich [GŁOSOWANIE]
Codziennie można oddać głos. Zwycięża koło, które uzbiera najwięcej głosów. Głosowanie potrwa do 19 grudnia do godziny 15.30. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.
TOP5 w Radiu Wrocław zawsze w sobotę w samo południe
Koło Gospodyń w Twardocicach
Koło Gospodyń w Twardocicach istnieje od 1964 roku z krótkimi przerwami w działalności, nieco krócej działa przy kole również zespół ludowy Macierzanki. Pięć lat temu nastąpiła reaktywacja koła, która zaprowadziła nowy porządek. Dziś nie łatwo się tam dostać. Po przejściu trzymiesięcznego okresu próbnego w szeregach Koła zostają tylko te najtwardsze gospodynie! Nic dziwnego, Panie z Twardocic nie próżnują! Przed pandemią organizowały mnóstwo imprez, prowadziły warsztaty kulinarne, jeździły na biesiady i występowały na koncertach zespołów ludowych, a pandemia choć uniemożliwiła im spotkania nie zniechęciła Pań do działania - Panie planują wydać płytę.
Koła Gospodyń w Grębocicach
Ich sztandarowe dzieło to... nalewki. Unikalną procedurę utrzymują w tajemnicy, choć nam obiecały uchylić rąbka tajemnicy. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Grębocicach znane są nie tylko z tego co dla podniebienia - choć ich chleby, ciasta, kibiny i zeppeliny były wielokrotnie nagradzane na różnych przeglądach. Nie znają wyrażenia "nie da się". Przykład? Kiedyś w czasie żniw trzeba było natychmiast zorganizować opiekę do dzieci. Wystarczyły im jeden dzień, by uruchomić namiastkę przedszkola. To między innymi dlatego w 2008 roku reprezentowały Dolny Śląsk na Światowym Kongresie Rolników w Warszawie.
Koło Gospodyń Markocice - Bogatynia
Koło Gospodyń Wiejskich w Bogatyni działa w mieście, choć jest wiejskie. Siedzibę ma w Bogatyni choć w nazwie zachowało Markocice. W kole jest ten jeden pan, rodzynek. Działa przy nim zespół Rozmaryn. Markocickie koło działa nieprzerwanie już ponad pół wieku. I panie nie kryją z tego dumy.
Koło Gospodyń Smardzów, Żerniki Wrocławskie
Mają nie tylko służbowe uniformy z kolorze wrzosu z własnym logo, ale nawet... rzeczniczkę prasową. I tylko nazwa jest nieco myląca, bo w Klubie Gospodyń Wiejskich ze Smardzowa i Żernik Wrocławskich obowiązuje parytet - mężczyzn jest niemal tyle samo, co pań. Działają od 2018 roku, a na koncie mają wiele charytatywnych akcji - nie tak dawno, na potrzeby przykościelnego festynu, ulepili 2,5 tys. pierogów. Oprócz tego pieką, marynują, wędzą i kiszą - a ich wyroby - m.in. chłodnik żernicki i tarta z borówkami - wygrywały gminne konkursy kulinarne.
Koło Gospodyń Tyniec nad Ślężą
Istnieją od 2010 , we wsi która liczy ok. 500 mieszkańców, w kole jest 12 Pań i jeden Pan który gra ma akordeonie. Śpiewają, gotują i pomagają dzieciom z ośrodka w Wierzbicach.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.