Były prezes Hali Stulecia znalazł zatrudnienie w innej wrocławskiej spółce
Andrzej Baworowski tłumaczy, że rok 1945 to początek działalności przedsiębiorstwa komunikacyjnego w powojennym Wrocławiu, a rok 2020 to moment, w którym MPK rozpoczyna rozdział dbania o swoje dziedzictwo historyczne:
Andrzej Baworowski wyjaśnia, że jego zadaniem będzie także współpraca ze wszystkimi organizacjami i instytucjami we Wrocławiu, które tymi obszarami się również zajmują.
Opozycyjny radny z PiS Andrzej Kilianek krytykuje działania wrocławskiej spółki:
Andrzej Baworowski tłumaczy, że jego zadaniem jest właśnie dbać o dziedzictwo historyczne wrocławskiej spółki.
Aktywiści chwalą działania wrocławskiej spółki, o czym mówi Jakub Nowotarski z Akcji Miasto:
MPK podkreśla, że to właśnie dzięki Andrzejowi Baworowskiemu promowano historię, organizując nocny przejazd po Wrocławiu z okazji 75-lecia uruchomienia pierwszej powojennej linii tramwajowej. W przyszłości do zadań pełnomocnika będzie należeć także stworzenie księgi pamięci pracowników MPK i ścieżki historii po wrocławskich zajezdniach. Andrzej Baworowski dodał, że w MPK zarabia mniej więcej tyle ile zarabiają ludzie na średnim szczeblu kierowniczym we wrocławskiej spółce. Dodaje, że do MPK przeszedł z sektora bankowego, gdzie mógł liczyć na o wiele większe zarobki. Pomimo tego wybrał pracę na rzecz miejskiego przewoźnika i Wrocławia.
Oświadczenie MPK
MPK Wrocław jest firmą z wieloletnią tradycją, a jej początki sięgają jeszcze niemieckiej historii miasta. W naszej strukturze nigdy nie było osoby, której zadaniem byłoby dbanie o fizyczne dziedzictwo MPK (tramwaje, autobusy, pamiątki) oraz o dziedzictwo pamięci naszych pracowników (wspomnienia, historie). Z uwagi na olbrzymią znajomość tradycji Wrocławia na nowoutworzone stanowisko postanowiliśmy powołać p. Andrzeja Baworowskiego. Przed pracą w MPK z powodzeniem sprawdził się on w sektorze prywatnym. Dzięki jego wiedzy mogliśmy promować historię MPK m.in. organizując tramwajowy przejazd historyczny na 75-lecie uruchomienia pierwszej powojennej linii tramwajowej, który okazał się być dużym sukcesem. W przyszłości do zadań pełnomocnika będzie należeć również stworzenie księgi pamięci pracowników MPK i ścieżki historii po wrocławskich zajezdniach.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.