Można już głosować we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim
Do takich można zaliczyć diabelski młyn na podobieństwo London Eye, Kocią Fontannę, czy świetlistą tęczę. Głosować można za to na projekt palm na ulicy Legnickiej, niestety projekt został istotnie zmodyfikowany i zamiast palm pojawiły się w tytule drzewa. To przez chłodną urzędniczą kalkulację, z której wyszło, że palmy nie utrzymają się w naszym klimacie, co będzie oznaczało niegospodarność projektu, gdyby ten dotarł do etapu realizacji. Mamy jednak kilka pomysłów, które odzwierciedlają kreatywność mieszkańców, a na które można zagłosować, jak park dinozaurów z wulkanem przy wzgórzu Andersa (projekt 48), czy afrykańską wioskę pod Kilimandżaro (projekt 58). Jak mówi autorka - pomysły rodziły się na przykład podczas zagranicznych wycieczek.
Wśród zgłoszonych przez mieszkańców pomysłów są oczywiście projektu, które symbolicznie łatają dziury, czyli ścieżki rowerowe, oświetlenie alejek, a także place zabaw, również te kreatywne, jak w przypadku pomysłu numer 23. Jak tłumaczy Andrzej Korzeniowski - jeden z pomysłodawców, mają one stanowić nie tylko rozrywkę dla dzieci, ale jednocześnie mają także mieć aspekt edukacyjny.
Posłuchaj całego materiału na temat Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego:
Do wydania jest 25 milionów złotych.- Wrocławianie będą mieli do wyboru 199 projektów - mówi Bartłomiej Świerczewski, dyrektor departamentu spraw społecznych we wrocławskim magistracie.
Podobnie jak w ubiegłych latach, większość zgłoszonych projektów dotyczy zieleni i rekreacji. Sebastian Wolszczak z wrocławskiego urzędu tłumaczy, kto może wziąć udział w głosowaniu.
Spośród 25 milionów złotych z WBO - 9 milionów przeznaczono na projekty osiedlowe, a 16 milionów na ogólnomiejskie. Głosowanie potrwa do 5 października.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.