Bezpłatne warsztaty dla każdego. Trampolina do kultury 2020 rusza w formie online
„Trampolina do kultury" to profesjonalna oferta edukacyjna, w której nowoczesny design i technologie łączą się z tradycyjnym rękodziełem i sztuką. Motyw trampoliny symbolizuje niepohamowaną twórczość i dziecięcą ciekawość świata. Każdy może ją obudzić - wystarczy zapał tworzenia. Pod okiem profesjonalistów około 700 uczestników będzie rozwijać swoje pasje, kompetencje kulturowe oraz umiejętności posługiwania się nowymi technologiami. W programie znalazło się ponad 50 bezpłatnych wydarzeń – warsztatów, szkoleń i spotkań wokół kultury. Na uczestników czeka 6 bloków tematycznych oraz specjalna pracownia międzypokoleniowa:
KULTURA UBIORU
Cykl Kultura Ubioru powstał z myślą o miłośnikach mody i eksperymentów z igłą i nitką w roli głównej. Uczestnicy przejdą drogę od projektu do produktu. Będą rozwijać umiejętności z zakresu szycia, projektowania ubrań oraz wyrobu obuwia, ozdób i dodatków. To wszystko pod okiem uznanych projektantów, krawców i szewców.
KULTURA PRZESTRZENI MIEJSKIEJ
Jak tworzyć przyjazną, atrakcyjną przestrzeń zarówno dla ludzi jak i zwierząt? Miejski design we współczesnej aglomeracji pełny zieleni i innowacyjnych rozwiązań? Kultura Przestrzeni Miejskiej to nowa pracownia w tegorocznej edycji "Trampoliny do kultury". Jej uczestnicy nauczą się kreatywnie patrzeć na przestrzeń miasta. Dowiedzą się, jak tworzyć nowatorskie rozwiązania konkretnych problemów mieszkańców. Szczególnie z zajęć skorzystają miłośnicy urbanistyki i architektury!
KULTURA KSIĄŻKI
Kultura Książki to rodzinny cykl, w którym uczestnicy prześledzą drogę, jaką przemierza opowieść, by trafić w ręce małego czytelnika. Podczas warsztatów dzieci z dorosłymi stworzą niesamowitą opowieść. Wyjściowa historia będzie twórczo przekształcana podczas zajęć z przedstawicielami dawnych rzemiosł, typografami, drukarzami. Dzięki temu w pracowni powstanie jedyny w swoim rodzaju egzemplarz książki.
KULTURA MEBLA
W tradycyjnym rzemiośle tkwi ogromny potencjał! Kultura Mebla odkryje przed uczestnikami twórcze możliwości tkwiące w ich najbliższym otoczeniu. Cykl składa się z warsztatów stolarskich, tapicerskich, renowacyjnych i projektowania. Uczestnicy tchną życie w stare sprzęty oraz stworzą zupełnie nowe, bazując na tradycyjnej wiedzy rzemieślniczej.
KULTURA ANIMACJI GRAFICZNEJ
Obraz - statyczny czy ruchomy - przed uczestnikami tej pracowni nie ma tajemnic! Cykl składa się z warsztatów projektowania grafiki, identyfikacji wizualnej, animacji oraz postprodukcji filmowej. Uczestnicy nauczą się obsługi popularnych programów graficznych. Wiedzę i umiejętności wykorzystają w praktyce! Poznają również tajniki komunikacji wizerunkowej.
KULTURA LIDERA KULTURY
Kultura Lidera Kultury jest skierowana do projektantów, artystów, rzemieślników i wszystkich osób działających w sektorach kreatywnych. To cykl szkoleń pod okiem specjalistów zarządzania i komunikacji, animatorów kultury, trenerów i coachów. Szkolenia wyposażą uczestników w narzędzia niezbędne do projektowania biznesu w sektorze kreatywnym. Zainspirują również do innowacyjnego działania w dynamicznie zmieniającym się obszarze kultury.
KULTURA MIĘDZYPOKOLENIOWA
Różnice łączą - w tej pracowni dzieci stają się inspiracją dla seniorów, a seniorzy dla dzieci. Kultura Międzypokoleniowa to wyjątkowa okazja do uczenia się od siebie nawzajem. Znalazły się w niej m.in. warsztaty kulinarne, fotograficzne, artystyczne, krawieckie - każde spotkanie, połączy uczestników.
Kiedy i gdzie?
Pierwsze zajęcia w ramach "Trampoliny do kultury" zaczynają się już maju. W ramach pracowni Lidera Kultury odbędą się bezpłatne webinary przez platformę e-learningową.
Harmonogram najbliższych szkoleń on-line:
12 maja - Stres - wróg czy sprzymierzeniec?
14 maja - Czas dla siebie
18 maja - Work Life Balance
21 maja - Jak optymalnie wykorzystać czas?
Aby wziąć udział w webinarach należy wcześniej zapisać się przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.krzywykomin.pl
Udział w wszystkich wydarzeniach projektu jest bezpłatny.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.