Wysokie zwycięstwa dolnośląskich koszykarek

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2020-02-01 21:36 | Zmodyfikowano: 2020-02-01 21:38

Polkowiczanki potrzebowały zaledwie 5 minut, żeby rozkręcić się w starciu z Politechniką Gdańską. Wtedy był remis 11:11. Na koniec pierwszej kwarty już 25:13 dla CCC. "Pomarańczowe" były na fali. Na przełomie inauguracyjnej i drugiej odsłony zanotowały serię punktową 16:0 i prowadziły 30:13. W najlepszym momencie meczu były lepsze aż o 41 punktów - 90:49.

Ekipa gospodarzy grała na bardzo wysokiej skuteczności. Trafiła prawie 61% rzutów z gry. Koszykarki CCC trafiły 10 trójek i 23 rzuty z pomalowanego. Zdecydowanie wygrały także zbiórkę 35:17. Najlepszą zawodniczką zwycięskiej drużyny była Weronika Gajda, któea miała 17 punktów, 10 asyst, 5 zbiórek i 5 przechwytów.

CCC Polkowice - DGT Politechnika Gdańska 100:64 (25:13, 19:16, 30:13, 26:22)

Punkty CCC: Weronika Gajda 17, Artemis Spanou 15, Denesha Stallworth 15, Danielle Robinson 14, Ana-Maria Filip 13, Miljana Bojovic 9, Julia Tyszkiewicz 8, Maria Conde 4, Patrycja Tomaszewicz 3, Monika Naczk 2;

Punkty Politechnika:
Presley Hudson 13, Alice Nayo 10, Sylwia Bujniak 9, Martyna Koc 8, Marianna Duszkiewicz 7, Karolina Strzelczyk 5, Agnieszka Haryńska 5, Agata Ostrowska 5, Jenna Smith 2, Paulina Pełka 0.

Więcej problemów miał drugi zespół z Dolnego Śląska. Ślęza podobnie jak i w pierwszej rundzie tak i teraz męczyła się do przerwy z Energą Toruń. Dziś wrocławianki przegrywały do przerwy 37:38.

W drugiej połowie zawodniczki Arkadiusza Rusina zaczęły już dominować. Bardzo dobrą trzecią kwartę rozgrywały Cierra Burdick i Abigail Gloamzic. Ta pierwsza rzuciła wtedy 7 ze swoich 21, a druga 6 ze swoich 24 punktów. Burdick otarła się zresztą o triple-double. Poza wspomnianymi punktami miała jeszcze 12 zbiórek i 8 asyst. Double-double zanotowała Talia Caldwell na 11 punktów o 10 zbiórek. Blisko podobnego osiągnięcia była Dominika Owczarzak, która rzuciła 21 punktów i miała 9 asyst.

Energa Toruń - 1KS Ślęza Wrocław 64:81 (15:22, 23:15, 11:19, 15:25)

Punkty Energa: Naomi Davenport 20, Latoya Williams 16, Maja Scekic 13, Marta Urbaniak 9, Nina Dedic 4, Marta Dobrowolska 2, Marta Wieczyńska 0, Karolina Podkańska 0, Tatiana Grigoreva 0,

Punkty Ślęza: Abigail Glomazic 24, Cierra Burdick 21, Dominika Owczarzak 21, Talia Caldwell 11, Agata Dobrowolska 4, Daria Marciniak 0, Magdalena Szajtauer 0, Kinga Piędel 0.