Będzie kolejna uprzywilejowana grupa we wrocławskim MPK?
Radny uważa, że ulga „będzie stanowiła ukłon dla ciężkiego i ważnego zawodu nauczyciela oraz symbolicznie udzieli zadośćuczynienia wobec niskich wynagrodzeń nauczycieli we Wrocławiu”. Prezes MPK Krzysztof Balawejder widzi pozytywy w tej inicjatywie, ale zaznacza, że to nie od niego zależy decyzja.
Zgodnie z pomysłem radnego, z przejazdów ulgowych, na podstawie legitymacji nauczycielskiej, mogłyby korzystać osoby pracujące we wrocławskich szkołach.
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk odpowiada, że urząd zajmie się tematem interpelacji i na pewno będzie w tej sprawie dyskusja.
Przypomnijmy, że od nowego roku za darmo komunikacją publiczną we Wrocławiu podróżują osoby, które ukończyły 67. rok życia. To jednak nie koniec zmian. Do 2022 roku systematycznie będzie obniżany wiek uprawniający do bezpłatnego korzystania z MPK. Za dwa lata za darmo komunikacją publiczną będą mogły podróżować osoby, które skończyły 65 lat.
Dyrekcja wrocławskiego MPK poinformowało także o planach naprawy torowisk i sieci w najbliższych czterech latach. W tym roku dokonana zostanie wymiana piętnastu rozjazdów oraz remont 6,5 kilometra torowisk. - Największym wyzwaniem będzie wymiana krzyżownicy na placu Dominikańskim - mówi Kamil Kosarewicz - Kierownik Wydziału Torów i Sieci.
Początek prac ustalono na kwiecień, wtedy rozpocznie się wymiana rozjazdu na skrzyżowaniu ulic Piotra Skargi z Teatralną oraz Świdnickiej z Podwalem. Remonty obejmą także pętle tramwajowe na Biskupinie i Karłowicach oraz ulice Żmigrodzką i Hallera. Łącznie w 2020 roku miasto przeznaczy na remonty 80 milionów złotych.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.