Jest w czym wybierać. Dolnośląskie lasy pełne atrakcji
W sobotę zostaną oddane do użytku kompleksy tras rowerowych w nadleśnictwie Śnieżka. Dolnośląscy leśnicy dbają też o punkty widokowe.
- Na niektóre z nich prowadzą schody, inne wymagają drobnej wspinaczki jak np. Szwedzkie Skały w Karkonoszach, czy wychodnia skalna na Skalniku w Rudawach Janowickich - mówi Marek Rybak z nadleśnictwa Śnieżka:
- Atrakcją jest także Układ Słoneczny w lasach. Można taki znaleźć między Stogiem Izerskim, a schroniskiem Orle w Górach Izerskich - mówi Barbara Rymaszewska z Nadleśnictwa Świeradów:
Singletracki w Borach Dolnośląskich, Święte Jezioro w lasach koło Bolesławca z wieżami do obserwacji ptaków, ścieżki edukacyjne i historyczne. A do tego parasol liści chroniący przed upałem i deszczem. Leśnicy przypominają jednak, że do lasu nie należy wjeżdżać samochodami.
Koło Bolesławca powstały wieże widokowe do obserwowania ptaków na Świętym Jeziorze, zalanym ponownie dawnym, osuszonym wcześniej bagnie.
- W rejonie Międzylesia można poszukać niezwykłych zwierząt - mówi Konrad Zaremba z tamtejszego nadleśnictwa:
- Dolnośląskie lasy oferują też wyjątkowe miejsca, naturalne lub półnaturalne, z których roztaczają się piękne widoki - mówi Jerzy Majdan ze Szklarskiej Poręby.
Wśród nich są takie mniej znane niż karkonoskie i rudawskie Szwedzkie Skały, Bażynowe Skały, Starościńskie Skały, Sokolik, czy Mała Ostra:
Leśnicy zachęcają do samodzielnych poszukiwań i wędrówek. W gorące dni można poszukiwać wodospadów: Wilczki, czy Podgórnej, które nie są w parkach narodowych. Można też skosztować dojrzałych już poziomek i jagód. Jedną z atrakcji jest też sztuczne górskie torfowisko zbudowane przy nadleśnictwie w Świeradowie Zdroju. Można tam zobaczyć rzadkie gatunki roślin.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.