TOP5 dolnośląskich organizacji działających lokalnie
Codziennie można oddać głos. Zwycięża klub, który uzbiera najwięcej głosów. Głosowanie potrwa do 19 kwietnia do godziny 9.30 Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.
Biblioteka Dziedzictwa w Żarowie
Biblioteka Dziedzictwa w Żarowie - pod tym hasłem kryje się nie tylko inicjatywa, ale i współpraca dwóch organizacji. Stowarzyszenia Labiryntarium oraz Fundacji Inicjatywa B. Od kilku lat razem tworzą projekty mające na celu pozyskiwanie informacji o historii swojego regionu, a także popularyzacji jej wśród mieszkańców. Na liście zrealizowanych projektów są zarówno prelekcje, przedstawienia, publikacje internetowe i stale rosnące archiwum, jak i nietypowe formy. Stworzyli np. sieć skrzynek pocztowych na listy i stare fotografie. Zamurowali także kapsułę czasu dla przyszłych pokoleń, która zostanie uroczyście otwarta za (niecałe już) 25 lat.
Stowarzyszenia Nasze Rio w Złotoryi
Działają od 2012 roku i choć początkowo idea była taka, by działać z młodzieżą i dla młodzieży, to czas pokazał, że w Złotoryi działać chcą wszyscy bez względu na wiek. Dziś ze swoimi inicjatywami wychodzą zarówno do dzieci i ich rodziców, jak i do seniorów. Tłumaczą, że chodzi o to, by wyjść z domu i działać na rzecz dobra współnego, pokazując wszystkim niedowiarkom, że się da! Ich specjalnością są akcje charytatywne, festyny, animacje dla dzieci, biorą też udział w zagranicznych i ogólnopolskich projektach, a do tego nakręcili film pt. "Opowieść Złotoryjska".
Stowarzyszenie Świdna ze Świdnika
Mieszkańcy Świdnika, nie tego gdzie robią śmigłowce, a tego koło Płoniny, leżącego nad potokiem Świdna od 12 lat przygotowują przedstawienia artystyczne. Zameldowanych jest tam około 3400 osób. Mieszka faktycznie około 200. Malutka, górska wieś ma jednak aspiracje i sukcesy. Kiedyś był tam Teatr Lokomotywa, który wystawiał nawet na profesjonalnych scenach, teraz jest to wiejski kabaret Tender. Na premierę przyjechał sam Krzysztof Daukszewicz.
Zagroda Sudecka w Dobkowie
Niewielka miejscowość Dobków. To wieś, w której mieszka około 470 osób. Niedaleko Świerzawy. No i do Dobkowa co roku przyjeżdża kilkanaście tysięcy osób. Po to by wejść do obory i przeżyć... choćby prawdziwe trzęsienie. Zapraszamy do Zagrody Sudeckiej. Kilka lat temu członkowie Stowarzyszenia Kaczawskiego - dzięki różnym dotacjom - kupili, a następnie odremontowali zrujnowaną zagrodę w Dobkowie. I tak stary dom z oborą i stodołą stał się prawdziwym centrum nauki.
Fundacja Paliwo Artystyczne
Malują, rzeźbią, robią kartki i maski - nie tylko z dzieciakami, ale też z ich rodzicami a nawet dziadkami. Działająca we Wrocławiu fundacja Paliwo Artystyczne, opórcz darmowych warsztatów, organizauje też cyklicznie kiermasz Ręki Dzieła Fest, na którym swoje produkty pokazują artyści z całego Dolnego Śląska.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.