Koszykarki z Polkowic lepsze od mistrzyń Belgii w Eurolidze

WK, PAP | Utworzono: 2018-11-07 21:31

Obie strony zaczęły spotkanie bardzo nerwowo. Po ponad trzech minutach było 2:2, mimo iż oba zespoły miały pozycje rzutowe, fatalnie jednak pudłowały. Pierwsze nerwy uspokoiły polkowiczanki i zdobyły osiem punktów z rzędu. W tym momencie trener rywalek Pascal Angillis wziął czas, ale pomogło to tylko na chwilę. Przyjezdne notowały mnóstwo strat i grały bardzo nieskutecznie. Pierwszą kwartę zakończyły ze skutecznością rzutów z gry 23 procent przy 46 proc. CCC.

Druga kwarta rozpoczęła się od kolejnej straty Castors, ale później to Belgijki dyktowały warunki gry i w niespełna dwie minuty łatwo zdobyły siedem punktów (19:13). Zdenerwowany trener Maros Kovacik poprosił o przerwę w grze. Poskutkowało, bo jego podopieczne zdobyły cztery punkty z rzędu. Słowacki szkoleniowiec nadal jednak miał duże pretensje do postawy w ataku swojej drużyny. Rywalki nie spisywały się lepiej i CCC cały czas utrzymywało bezpieczną przewagę. Po trafieniu Temitope Fagbenle na trzy minuty przed końcem tej odsłony meczu było 30:19.

W końcówce drugiej kwarty udało się nawet tę przewagę powiększyć i w połowie meczu mistrzynie Polski prowadziły 37:24. Trzecią odsłonę celnym rzutem z dystansu rozpoczęła Fagbenle (40:24), ale nie oznaczało to, że CCC będzie dyktowało warunki. Później długo trwała wymiana skutecznej akcji na skuteczną i straty na stratę.

Akcje mistrzyń Polski wydawały się jednak bardziej poukładane i brakowało im jedynie skutecznego wykończenia. Polkowiczanki w końcu zaczęły trafiać i po indywidualnej akcji Weroniki Gajdy na tablicy pokazał się wynik 46:28. Było to najwyższe prowadzenie CCC do tego momentu. W samej końcówce trzeciej kwarty najpierw z dystansu trafiła Tiffany Hayes, a następnie ładną akcję spod kosza skończyła skutecznie Fagbenle i przed ostatnimi 10 minutami gry było 55:36.

Takiej przewagi CCC nie dało już sobie odebrać. Przeciwniczki starały się grać szybko, rzucać z dystansu i stosować pressing już na połowie polkowiczanek, ale mistrzynie Polski nadal prowadziły wysoko. Na sześć minut przed końcem meczu było 58:40 i jasne się stało, że nic złego polkowiczankom nie może się już stać.

CCC Polkowice – Castors Braine 71:52 (19:6, 18:18, 18:12, 16:16).

CCC Polkowice: Tiffany Hayes 23, Weronika Gajda 11, Temitope Fagbenle 9, Styliani Kaltsidou 9, Johannah Leedham 7, Jasmine Thomas 6, Agnieszka Kaczmarczyk 6, Karolina Puss;

Castors Braine: Albina Razjewa 9, Celeste Trahan-Davis 12, Emmanuella Mayombo 6, Merike Anderson 6, Antonia Delaere 6, Karlie Samuelson 5, Mariona Ortiz 4, Ruth Hamblin 2, Manon Grzesinski 2, Sien Devligher.