Łukasz Kubot i Marcelo Melo najlepsi w turnieju ATP w Szanghaju

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-10-14 10:00 | Zmodyfikowano: 2018-10-14 13:27

Spotkanie trwało zaledwie 66 minut. W pierwszej partii kluczowa był trzeci gem. Łukasz Kubot i Marcelo Melo wykorzystali w nim co prawda dopiero trzeciego break pointa, ale koniec końców udało im się przełamać rywali. Do końca seta Polak i Brazylijczyk zdobywali już punkty tylko przy swoim podaniu, ale robili to bardzo pewnie do 0 lub 15.

W drugiej odsłonie meczu Kubot i Melo przełamali rywali dwukrotnie - na 2:1 i 4:1. Trzy gemy później było już po finale. Polak i Brazylijczyk wygrali gema do 30 i mogli się cieszyć z czwartego w tym sezonie triumfu. Przed tygodniem byli najlepsi w Pekinie, wcześniej triumfowali w Sydney i Halle. Ponadto w wielkoszlemowym US Open dotarli do finału.

Dzięki wysokiej formie w ostatnich tygodniach Polak i Brazylijczyk zapewnili sobie udział w kończącej sezon imprezie masters - listopadowych ATP Finals w Londynie z udziałem ośmiu najlepszych par.

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 3) - Jamie Murray, Bruno Soares (Wielka Brytania, Brazylia, 6) 6:4, 6:2.