I liga koszykarzy: Hit dla FutureNetu Śląska. Zwycięstwo Górnika, porażka WKK

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-10-14 07:32 | Zmodyfikowano: 2018-10-14 07:34

Mecz dwóch niepokonanych drużyn początkowo układał się po myśli Polonii, która prowadziła 31:23. W drugiej kwarcie FutureNet Śląsk odrobił jednak straty i doprowadził do remisu 47:47. Po przerwie wrocławianie szybko uzyskali 5-punktową przewagę i nie oddali jej już do końca. Druga połowa była mocno szarpana - koszykarze co chwile stawali na linii rzutów wolnych. Tak było też w zaciętej końcówce kiedy o mały włos wrocławianie daliby szansę Polonii na zbliżenie się na jedno posiadanie.

Kluczem do zwycięstwa była dominacja w strefie podkoszowej. Wrocławianie zdobyli w pomalowanym 42, a rywale tylko 28 punktów. - To duża zasługa naszych rozgrywających - przyznał trener FutureNetu Śląska, Radosław Hyży:

Mocno zdenerwowany po meczu był szkoleniowiec Polonii, Łukasz Grudniewski:

FutureNet Śląsk Wrocław - Jamalex Polonia 1912 Leszno 86:82 (23:31, 24:16, 22:13, 17:22)

Punkty dla FutureNet Śląska: Dziewa 19, Musiał 17, N. Kulon 14, Pietras 12, Skibniewski 9, Michałek 8, Żeleźniak 5, Leńczuk 2

Punkty dla Polonii: Stawiak 23, Chanas 15, Mroczek-Truskowski 10, S. Sanny 10, Trubacz 9, M. Sanny 7, Kaczmarzyk 6, Milczyński 2

FutureNet Śląsk jest niepokonany i zajmuje 2 miejsce w tabeli. Liderem dzięki lepszemu bilansowi małych punktów jest Sokół Łańcut. Ósme miejsce zajmuje Górnik Trans.eu Wałbrzych, który odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie tym razem z Astorią Bydgoszcz 76:66. Dolnośląski zespół prowadził niemal przez cały mecz. W najlepszym momencie miał aż 27 punktów przewagi. Liderem wałbrzyszan był Piotr Niedźwiedzki, który trafił 10 z 12 rzutów z gry i zdobył 25 punktów. Część z nich padła po podaniach najlepiej asystującego (7) kapitana Rafała Glapińskiego.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Enea Astoria Bydgoszcz 76:66 (19:15, 20:13, 23:12, 14:26)

Punkty dla Górnika: Niedźwiedzki 25, Wróbel 13, Kruszczynski 11, Spała 6, Krzywdziński 6, Durski 6, Glapiński 4, Ratajczak 3, Makarczuk 1, Jeziorowski 1

Punkty dla Astorii: Nowakowski 15, Śpica 14, Grod 13, Aleksandrowicz 6, Dłuski 6, Szyttenholm 4, Kondraciuk 4, Frąckiewicz 4

Ze spuszczonymi głowami do domu wracali wczoraj koszykarze WKK. Wrocławianie w swoim drugim meczu w tym sezonie ponieśli pierwszą porażkę i zajmują 12 miejsce w tabeli. Zawodnicy Tomasza Niedbalskiego ulegli na wyjeździe AZS AGH Kraków aż 74:93. WKK ani przez moment nie było na prowadzeniu. Wrocławski zespół pozwolił rywalom na aż 23 punkty z szybkiego ataku i 44 punkty zdobyte z pomalowanego, przy odpowiednio swoich 4 i 30 punktach w tych statystykach.

AZS AGH Kraków - WKK Wrocław 93:74 (28:16, 28:11, 21:25, 16:22)

Punkty dla AZS: Wasyl 18, Czerwonka 13, Mamcarczyk 11, Koperski 11, Podworski 10, Sadło 8, Włodarczyk 7, Borówka 5, Kędel 5, Jakubek 3, Zych 2 (11 zbiórek)

Punkty dla WKK: Patoka 18, Pieloch 15, Koelner 14, Ciechociński 7, Jędrzejewski 5, Józefiak 4, Uberna 3, Lentka 2, Rutkowski 2, Kroczak 2, Matusiak 2