"Nasze dzieci" - projekt wałbrzyskiego MOPS
Co zrobić by dzieci i młodzież z pieczy zastępczej miały większe szanse na usamodzielnienie i normalne funkcjonowanie w dorosłym życiu? Profesjonalnie im pomóc. Z takiego założenia wyszli pracownicy wałbrzyskiego MOPS i uruchomili projekt "Nasze dzieci".
Wsparcie jest rozległe. To nie tylko nauka poprzez wolontariat i zajęcia z kuratorem, dietetykiem czy ginekologiem. To także działania kierowane do nastolatków, którzy za chwilę wejdą na rynek pracy - mówi Ewa Guzik z działu pieczy zastępczej wałbrzyskiego MOPS:
Projekt "Nasze dzieci" rozpoczęto w lutym i będzie realizowany przez dwa lata. W tym okresie ma z niego skorzystać około 200 osób. Wartość to niecałe 1,6 mln zł z czego 95 proc. dofinansowano ze środków unijnych.
Projekt obejmie łącznie wsparciem 200 osób, a co równie ważne - opiekunów, którzy na co dzień zajmują się młodzieżą:
Czas realizacji to 2 lata. Beneficjentów podzielono na 4 tury po 50 osób. To pierwszy taki projekt w Wałbrzychu, odkąd w 2013 roku miasto wróciło na prawa powiatu. Realizatorzy liczą, że zakończy się sukcesem.
Beneficjenci to 80 dzieci poniżej 15 lat, 40 dzieci 15-17 lat, 40 osób sprawujących piecze zastępcza, 40 opiekunów usamodzielnienia.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.