TOP5 dolnośląskich chórów [OSTATNIE GODZINY GŁOSOWANIA]
Głosowanie potrwa do soboty, 10 lutego do godziny 11.30. Codziennie można oddać głos. O zwycięstwie może zdecydować nota lub liczba oddanych głosów. System wylicza średnią z tych dwóch wartości i ustawia lidera na pierwszym miejscu. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.
TOP5 Radia Wrocław słuchaj w soboty po 12 00
Chór Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Ars Cantandi
Zespół regularnie występuje podczas uroczystości rodzimego Uniwersytetu Ekonomicznego i innych wrocławskich uczelni. Wielokrotnie występował na Terenie Wrocławia i Dolnego Śląska m.in. w ramach festiwali i koncertów cyklicznych takich jak: Wieczory Tumskie, Koncerty Ziemi Wrocławskiej, Noce Kościołów, Wrocławska Szkoła Chórmistrzów, Ogólnopolski Festiwal Barbórkowy Chórów Studenckich, Verbum cum Musica, Wieczory Organowe u o. Paulinów, Święto Nauki.
Wroclaw Gospel
Choir
Wroclaw Gospel Choir istnieje od 7 lat, został założony we Wrocławiu. W repertuarze mają znane utwory muzyki gospel, jak i własne kompozycje. Ich autorem jest twórca chóru Rafał Rudawski - pianista, kompozytor, dyrygent. Przez 7 lat działalności Wrocław Gospel przewinęło się ponad 200 osób. "Jesteśmy ludźmi z różnymi charakterami, doświadczeniami, poglądami, ludźmi różnych profesji" - mówią - "nie przeszkadza nam to wspólnie dzielić się radością płynącą ze śpiewania gospel".
Wrocław Gospel Choir na swoim koncie ma wiele koncertów, w kraju i zagranicą, w tym ze znanymi osobistościami ze świata muzyki gospel. Chór chętnie bierze też udział w warsztatach czy nagraniach studyjnych. Ten rok będzie dla nich szczególnie ważny, bo drugiego lutego ukaże się ich pierwszy album zawierający dziewięć autorskich kompozycji w języku polskim i angielskim.
Chór Madrygał przy LCK w Legnicy
Foto: ze zbiorów chóru "Madrygał"
W szarej powojennej rzeczywistości ten człowiek potrafił szokować. Do legendy przeszły jego pomalowane na zielono włosy. Dziś to pewnie nikogo nie dziwi, ale w 1947 roku stanowiło przejaw nie lada ekstrawagancji. Henryk Karliński - bo o nim mówimy - w Legnicy był postacią barwną i niekoniecznie lubianą przez ówczesną władzę. Ale to właśnie temu człowiekowi miasto zawdzięcza jeden z najstarszych w Polsce turniejów chórów "Legnica-Cantat". A jeszcze przed turniejem Karliński powołał do życia zespół "Madrygał". Chór, w którym dziś śpiewa już szóste pokolenie...
Foto: ze zbiorów chóru "Madrygał"
Chór "Madrygał" został założony w 1949 r. przez Henryka Karlińskiego przy Szkole Podstawowej nr 1 jako chór dziecięcy. W latach 50. działał jako zespół legnickich szkół średnich: Liceum Handlowego, Technikum Energetycznego i Technikum Samochodowego, a następnie przekształcił się w chór osób pracujących. W ciągu przeszło 50 lat istnienia "Madrygał" dał ok. 1000 koncertów w kraju i poza granicami Polski, a m.in.: w Niemczech, Czechosłowacji, Czechach, Bułgarii, Francji,Ukrainie we Włoszech i na Węgrzech. Od wielu lat współpracuje z Legnicką Orkiestrą Symfoniczną, wykonując wielkie formy wokalno -instrumentalne, zaś od kilku lat nawiązał też współpracę z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu, z którą zaprezentował m.in. "Requiem" W.A. Mozarta. Chór uczestniczył w oprawie mszy św. celebrowanej w Legnicy przez Ojca Świętego, wystąpił także przed Nim w Watykanie. Ma na swoim koncie prawykonania: kantaty "Tu es Petrus' Mariana Sawy, skomponowanej na przyjazd Jana Pawła II do Legnicy, "Mszy legnickiej" Stanisława Moryto, napisanej dla chóru i jemu dedykowanej, a także kantaty "Cantate Domino" Mariana Sawy, skomponowanej na jubileusz 50-lecia zespołu.
Cantiamo Tutto z Wrocławia
Cantiamo Tutto to jeden z najmłodszych wrocławskich chórów. Spotkali się rok temu dzięki ogłoszeniu w internecie. Zaczynali skromnie jako zespół kilkunastoosobowy, dziś chór liczy 40 osób, a sami siebie określają jako chóralną rodzinę pasjonatów muzyki i śpiewu. Działają pod egidą Fundacji Instytut Spraw Rodziny, a założycielem chóru jest dyrygent i dyrektor artystyczny Sebastian Sikora.
Cantiamo Tutto z włoskiego oznacza śpiewamy wszystko, jak sami deklarują - śpiewają "bez umiaru, a nasz repertuar jest wszechstronny - od klasycznych pieśni kościelnych, poprzez utwory czerpane z tradycji folkloru, aż do muzyki ze świata popkultury". Na ich występach usłyszymy więc "Ave Maria", ale też przeboje Beatlesów czy Louisa Armstronga W tym roku chcą dużo koncertować i pracować nad nowym repertuarem, w którym znaleźć się mają m.in. piosenki Adele.
Wałbrzyski Chór Millenium
Wałbrzyski Chór Millenium powstał w listopadzie 99 roku. Inicjatywa była związana z budową nowej świątyni w dzielnicy Podzamcze. Poproszono ówczesnego dyrektora Filharmonii o wsparcie przez kandydaturę osoby, która poprowadzi chór i tak od początku jego działalności robi to Pani Małgorzata Wiłkomirska. Repertuar to głównie utwory religijne, ale i ważne pieśni i hymny. Od Bacha i Haendla do Mozarta, Beethovena i Verdiego. Jeden z utworów napisano specjalnie dla nich. To HYMNUS. Chór MILLENIUM śpiewa co drugą niedzielę. Występuje też w innych parafiach i koncertach. Nawet w Wambierzycach czy Bazylice św Piotra w Rzymie.
TOP5 Radia Wrocław słuchaj w soboty po 12 00
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.