Nie Było Grane: Młode Oczy zapatrzone w Warszawę
Na początek supergrupa, bo nie inaczej trzeba mówić o zespole Gone is Gone tworzonym przez Troya Sandersa (Mastodon), Tony'ego Hajjara (At the Drive-In), Troya Van Leeuwena (Queens of the Stone Age) oraz kompozytora filmowego Mike'a Zarina. Sprawdzimy czy autorski materiał, który właśnie ukazał się na albumie „Echolocation”, też można określić słowem 'super'.
Dalej polska muzyka, choć pochodząca z Oklahomy czyli Wayne Coyne i The Flaming Lips przedstawiają „Oczy Mlody”. Przy okazji nowego wydawnictwa przypomnimy również najciekawsze dokonania tego zespołu.
Audycja Nie Było Grane czyli sludge, doom, indie, shoegaze, alternatywa, eksperymenty i proste piosenki - Radio Wrocław Kultura, w soboty od 16.00 do 20.00.
Set archiwalny? 14 stycznia urodziła się Patricia Morrison, basistka The Gun Club, co zapowiada że wracamy do twórczości tego zespołu i Jeffreya Lee Pierce'a, wraca też Frank Zappa.
Tak się składa, że 14 stycznia zapisał się kilkoma ciekawostkami muzycznymi, które prześledzimy, ale nas szczególnie interesować będzie fakt, że to właśnie przed 40 laty ukazał się album „Low”. Album w dyskografii Davida Bowiego szczególny. Bowie w latach 1970. żywo interesował się Europą Wschodnią, odwiedzając Moskwę czy tez dłuższy czas mieszkając w Berlinie Zachodnim, ale tylko Warszawa doczekała się muzycznego pomnika.
Przypuszcza się, że Bowie dwukrotnie odwiedził Warszawę, w 1973 i 1976 r. Ten drugi, przypadkowy przystanek (pociąg, którym podróżował z Zurychu do Moskwy, miał w Warszawie przerwę techniczna trwającą od 40 min, do 2 godzin), zainspirował Artystę do napisania jednego z najbardziej niesamowitych utworów w historii muzyki. Szarość, beton i pustka komunistycznej Polski zaklęta w tajemniczych i prowokujących 6 minutach.
Do 20.00 prześledzimy zatem marszrutę Bowiego, z Warszawy Gdańskiej na Plac Komuny Paryskiej (dzisiejszy Plac Wilsona), gdzie Bowie odkrywał Warszawę oraz Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.