TOP5 najładniejszych dolnośląskich stawów, jezior i akwenów - Dobromierz wygrywa !!!
Głosowanie potrwa do soboty 6 sierpnia, do godziny 11 30. Codziennie można oddać głos. O zwycięstwie może zdecydować nota lub liczba oddanych głosów. System wylicza średnią z tych dwóch wartości i ustawia lidera na pierwszym miejscu.
Jezioro Bystrzyckie
Bardziej prawidłowa nazwa to Jezioro Lubachowskie, społecznie przyjęta nazwa to właśnie Jezioro Bystrzyckie, a czasem nawet zbiornik w Zagórzu. Bez względu na nazwę to jedne z najpiękniej położonych jezior w Polsce. Otoczone górami, u podnóża zamku Grodno i jednej z najbardziej spektakularnych zapór wodnych w kraju. Duma Gminy Walim, dwa lata temu jezioro odżyło. Można się kąpać, popływać kajakiem, a nawet statkiem.
Jezioro Kunickie
Największy zbiornik Pojezierza Legnickiego. Ma powierzchnię 95 hektarów, a jego głębokość sięga nawet 12,5 metrów. Nie ma chyba mieszkańca regionu, który choć raz w życiu nie wypoczywałby choć przez chwilę nad Jeziorem Kunickim.
Mały Staw w Karkonoszach
Prawdziwych jezior na Dolnym Śląsku jest naprawdę niewiele. Mamy jednak i takie. Dwa z nich choć są przepięknymi jeziorami, nazywane są stawami! Wielki i Mały Staw Zaglądamy nad jedno z nich – nad Mały Staw w Karkonoszach. Ma niespełna 3 hektary, a w najgłębszym miejscu nieco ponad 7 metrów głębokości i znajduje się 1183 metry nad poziomem morza. Jest prawie 3 razy mniejszy od Wielkiego Stawu, znajdującego się w sąsiednim Kotle Polodowcowym. Nad Wielki Staw, nad jego brzeg, nie prowadzi obecnie żaden szlak turystyczny.
Zbiornik w Dobromierzu
Zbiornik wodny położony na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Miejsce wycieczek, spacerów, wędkowania, wciąż jeszcze niestety miejsce, w którym nie można się kąpać. Raj dla przyrodników, można tam spotkać m. in. borsuki, bociany czarne czy muflony. Ciekawym elementem jest zapora, zbiornik to bez wątpienia historyczna i turystyczna duma gminy Dobromierz.
Zbiornik Bukówka
Zbiornik zaporowy Bukówka nazywany też (o zgrozo!) Jeziorem Bukowskim, choć nazwę wziął od miejscowości, nad którą powstał, a nie bukowych lasów, jest jednym z ładniej położonych sztucznych jezior w regionie. Leży u stóp Lasockiego Grzbietu, przy granicy z Czechami wśród wzgórz Bramy Lubawskiej. Choć nie ma tam ani jednej legalnej plaży jest kąpieliskiem dla całej okolicy.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.