TOP5 dolnośląskich szlaków turystycznych (GŁOSOWANIE)
Głosowanie potrwa do soboty 30 lipca, do godziny 11 30. Codziennie można oddać głos. O zwycięstwie może zdecydować nota lub liczba oddanych głosów. System wylicza średnią z tych dwóch wartości i ustawia lidera na pierwszym miejscu.
Szlaki na Wielką Sowę
Duma Gór Sowich to prawdziwe turystyczne Eldorado. Na szczyt prowadzą co najmniej cztery oficjalne szlaki (czerwony, pomarańczowy, niebieski, zielony) jednak podejść jest jeszcze kilka. Po drodze schroniska, przełęcze, wspaniała przyroda, miejsce na rowerowe szaleństwa. Na górze zabytkowa wieża, która już kiedyś nieźle namieszała w naszym plebiscycie.
Szlak Bitwy nad Kaczawą
Jeżeli mówimy o atrakcjach turystycznych w okolicach Legnicy, to nam - Polakom - zwykle na myśl przychodzą zabytki opisujące starcie wojsk mongolskich z ekipą Henryka Pobożnego w Legnickim Polu (1241 r.). Okazuje się jednak, że była to zaledwie niewielka potyczka w zestawieniu z wydarzeniami, jakie rozegrały się prawie sześć wieków później i kilkanaście kilometrów dalej. Wydarzenie, które dla Niemców stało się symbolem, takim jak dla nas "cud nad Wisłą". I właśnie na pamiątkę historii z 1813 roku dolnośląscy przewodnicy wyznaczyli Szlak Bitwy nad Kaczawą.
Szlak przez Kocioł Łomniczki
Szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki jest wymagający. Szczególnie jego część prowadząca właśnie przez sam najgłębszy, 300-metrowy kocioł polodowcowy w polskich Karkonoszach. Szlak można umownie podzielić na dwie części – z Karpacza do schroniska „Nad Łomniczką" i dalej przez sam Kocioł.
Szlak na Szczeliniec
Droga prowadząca na dumę Gór Stołowych. Dłuższa i trudniejsza prowadzi od strony Pasterki, krótsza, ale równie intensywna od Karłowa (do pokonania jest m.in. 665 schodów). Na wierzchowinie Szczelińca Wielkiego (919 m n.p.m.) czeka nas bardzo ciekawa trasa turystyczna po zakręconych formacjach skalnych. Czeka nas również jedno z dwóch schronisk górskich w Polsce, do których dotrzeć można tylko na nogach.
Ścieżka nad Reglami
Ścieżka nad Reglami ma mnóstwo fanów. Wielu ludzi kocha ją za przebieg w Czarnym Kotle Jagniątkowskim, bo to jedno z najpiękniejszych miejsc w Karkonoszach. 28 kilometrowy szlak, na którego pokonanie potrzeba około 7 godzin biegnie przez miejsca z monumentalnymi widokami, ale też z ogromnymi walorami przyrodniczymi.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.