TOP5 dolnośląskich schronisk górskich - wygrywa Pasterka !!!!
Głosowanie potrwa do piątku 10 czerwca , do godziny 09 30. Codziennie można oddać głos. O zwycięstwie może zdecydować nota lub liczba oddanych głosów. System wylicza średnią z tych dwóch wartości i ustawia lidera na pierwszym miejscu.
Schronisko Samotnia
fot Marek Arcimowicz
Kto był w Karkonoszach, z pewnością zgodzi się z tym, że do najpiękniejszych ich zakątków należy Kociół Małego Stawu. Właśnie tu, nad Małym Stawem, gdzie las ustępuje już miejsca kosodrzewinie, stoi - SAMOTNIA.Warto zboczyć z głównego szlaku prowadzącego od świątyni Wang na Śnieżkę i nacieszyć oczy pięknem krajobrazu, bogactwem wysokogórskiej roślinności, a nawisami śnieżnymi zimą /www.samotnia.com/.
Schronisko Pasterka
Fot. Przystanek Pasterka
Klimatyczne schronisko w Górach Stołowych. Świetny punkt wyjścia dla wycieczek na przykład na Szczeliniec oraz do Błędnych Skałek. Budynek ma dziewięćdziesiąt lat, kilka sezonów temu przeszedł gruntowny remont. Miejsce wielu imprez, koncertów i turystycznych spotkań. Umowny i pozytywny „koniec świata”.
Schronisko Szwajcarka
Fot. Piotr Słowiński
Szwajcarka, to schronisko w Rudawach Janowickich. Budynek ma prawie 200 lat, jest drewniany i urokliwy. Można tam nadal otrzymać wrzątek, poza szczytami sezonu można planować nocleg niemal z marszu.
Schronisko Andrzejówka
Fot. Radwa - Praca własna, wikimedia.org
Duma Gór Suchych. Stojące na Przełęczy Trzech Dolin w cieniu Waligóry oraz Klina. Od lat lider rankingów na najlepsze polskie schronisko górskie. Świetny punkt wyjścia do wycieczek pieszych, rowerowych i narciarskich. Warto bywać, także na organizowanych w Andrzejówce koncertach muzyki wszelakiej.
Schronisko na Przełęczy Okraj
Fot. Piotr Słowiński
Schronisko na Przełęczy Okraj od 3 lat ma nowych gospodarzy i zyskuje coraz większe grono zwolenników. Położone kilometr nad poziomem morza ma górski charakter, ale też można tam dojechać samochodem. W rejonie Okraju można dziś przechodzić można przez granicę bez problemu, wyruszyć ze schroniska na Okraju na Lasocki Grzbiet, tak polski jak czeski, czy na Kowarski Grzbiet, w stronę Śnieżki, na czeskie Rychory, czy do Budnik dawną trasą przemytników, tzw. Tabaczaną Ścieżką.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.