Dużo strzałów, mało celnych i bez goli. Śląsk zremisował z Górnikiem Zabrze

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-02-26 19:50 | Zmodyfikowano: 2016-02-26 19:50

Posłuchaj pomeczowej relacji:

93' Koniec. Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 0:0

92' Czerwona kartka dla Marcisa Ossa.

90' Trzy minuty doliczone.

89' Morioka przed szansą, ale uprzedzony przez obrońcę w ostatniej chwili - w polu karnym

84' Ostatnia zmiana w Górniku. Jose Kante schodzi, wchodzi Maciej Korzym.

83' Żółta kartka dla Marcela Gecova. Czech nie zagra z Piastem Gliwice.

81' Robert Pich nad bramką. W Śląsku jeszcze zmiana. Zszedł Gosztonyi a w jego miejsce Dankowski

78' Kolejne uderzenie. Tym razem na wślizgu próbował wbiegający w pole karne Dominik Sadzawicki, ale obok prawego słupka.

76' Schodzi Szymon Skrzypczak, w jego miejsce na murawie pojawia się Rafał Kurzawa.

74' Rozkręcili się piłkarze z tymi celnymi strzałami. Jose Kante uderza, Mariusz Pawełek broni.

73' Schodzi Paweł Golański, wchodzi Dominik Sadzawicki.

72' Drugi celny strzał gospodarzy. Tym razem Dudu, ale pewnie łapie Janukiewicz.

70' W odpowiedzi z celnym strzałem Śląsk. Morioka zagrał na prawą stronę (już w polu karnym), ale strzelił prosto w Janukiewicza. Dudu próbował potem wkręcać piłkę z rzutu rożnego, ale zdążyli z interwencją obrońcy Górnika.

68' W końcu! Nie, nie gol. Pierwszy celny strzał. Sebastian Steblecki z dystansu, a Mariusz Pawełek jedną ręką odbija piłkę na rzut rożny. Za chwilę raz jeszcze celne uderzenie, ale dużo mniej groźne. Ken Kallaste uderzył tak, że piłka mogła przelobować Pawełka, ale strzał był zbyt lekki.

67' Schodzi Tom Hateley, wchodzi Peter Grajciar.

63' Kartka Celebana oznacza, że w kolejnym meczu z Piastem Gliwice linię obrony trener Roumald Szukiełowicz będzie musiał ustawić bez tego zawodnika.

61' Żółta kartka dla Piotra Celebana. Tuż przed polem karnym kapitan Śląska wyciął Kena Kallaste. Rzut wolny z 20 metra, piłka odbita od głowy Hateleya powędrowała na rzut rożny. Stały fragment gry groźny, bo głową bliski szczęścia był Marcis Oss.

60' Niespełna 6 tysięcy kibiców na Stadionie Miejskim. To o ponad połowę mniejsza frekwencja niż przy okazji pierwszego meczu z Wisłą Kraków.

56' Dobrze zapowiadająca się kontra Śląska przerwana faulem. Nieprzepisowo zatrzymywany był Ryota Morioka. Rzut wolny z 28 metrów. Próbował Gosztonyi i uderzył tak, że następnym razem na pewno spróbuje ktoś inny.

54' Piłka po dośrodkowaniu z lewej strony spadłą przed pole karne, a tam na uderzenie pokusił się Marcel Gecov. Na wykonanie tego strzału spuśćmy jednak zasłonę milczenia.

51' Przypadek?

48' Znów na początku aktywny jest Śląsk. Wolejem w polu karnym uderzał Robert Pich i mamy rzut rożny. Uderzenie groźniejsze niż stały fragment gry.

46' Zaczynamy drugą część meczu i od razu zmiana w Śląsku. W szatni został Krzysztof Ostrowski, a w jego miejsce pojawia się Paweł Zieliński.

Jak wyglądała pierwsza połowa w liczbach?

45' A nawet 46 minut, bo 60 sekund doliczył sędzia Szymon Marciniak. Arbiter z Płocka zaprosił obie drużyny do szatni, a chwilę wcześniej ukarał żółtą kartką Pawła Golańskiego. Do przerwy remis 0:0.

44' Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany Szymon Matuszek, który zamiast w piłkę trafił w nogę Kamila Bilińskiego. Z tej sytuacji urodził się rzut wolny, ale Dudu z 25 metrów uderzył wysoko nad bramką.

43' Faulowany Dudu i żółta kartka dla Aleksandra Kwieka.

42' Steblecki uderzył z 20 metra dobra próba, ale nad poprzeczką.

38' Rzut wolny dla Śląska z lewej strony, dobre 25 metrów od bramki. Dośrodkowywał Hateley, piłka przeszła w polu karnym przez wszystkich zawodników i chyba to zaskoczyła Janukiewicza, który nie łapał futbolówki tylko piąstkował do boku. Na tym zagrożenie się skończyło.

31' NIE-WIA-RY-GO-DNE! jak to nie wpadło?! Świetne prostopadłe podanie Hateleya do Picha na prawą stronę. Pierwszą wrzutkę wybił Bartosz Kopacz, druga doszła już celu. Na dłuższym słupku akcję zamykał Ryota Morioka, będąc trzy metry przed pustą bramką nie potrafił skierować piłki głową do siatki. Trochę wyglądało to tak, jakby Japończyk uchylał się przed mocnym dośrodkowaniem Słowaka.

27' Sebastian Steblecki w kierunku lewego słupka, ale piłka przeleciała nie z tej strony co chciał. Nawet gdyby szła w bramkę to Pawełek był na posterunku.

24' We Wrocławiu nie ma goli, a na świecie jest nowy prezes FIFA:

17' Obiecujący atak gospodarzy zakończony strzałem z dystansu Toma Hateleya - niecelnym. Akcja powinna skończyć się wcześniej, gdyby tylko bardzo dobrą wrzutkę Dudu ściągnął głową Kamil Biliński.

16' Jose Kante kręcił obrońcami Śląska, aż sam zakręcił sobą i upadł na murawę.

12' Odgryza się Górnik. Kontra crossowe podanie, a Pawełek broni w sytuacji 1-1 uprzedzając Kena Kallaste, który źle zagrał sobie piłkę. Próbował jeszcze dobijać Jose Kante, ale nie trafił nawet w bramkę

11' Słupek!! Bardzo blisko był teraz Śląsk. Znów akcję rozpoczął Pich, potem wrzucił ją z lewej strony Dudu. Po piąstkowaniu Janukiewicza akcja trwała dalej, było sporo niedokładności z obu stron, aż Andreas Gosztonyi uderzył technicznie z 11 metrów, ale trafił tylko w lewy słupek.

9' Ładnie schodził z lewej strony do środka Robert Pich, przegrał na prawą stronę i.. tam akcja gospodarzy się skończyła bo Gosztonyi stracił piłkę

6' Wrzutka Ostrowskiego z prawej strony, próbował główkować Biliński, ale uprzedził go jeden z graczy Górnika. Rzut rożny, ale nie było nawet strzału, choć niepewnie interweniował Janukiewicz

5' Czas płynie, piłka się toczy, ale ciekawych akcji na razie brak