50 projektów do WBO w tydzień
W ciągu zaledwie tygodnia już 50 projektów trafiło do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2016. Czasu na ich zgłaszanie nie jest aż tak dużo, bo tylko do 2 marca włącznie.
W tym roku obowiązują inne zasady przyznawania pieniędzy na realizację projektów WBO. Kwota przeznaczona na budżet przez miasto również jest większa o 5 milionów złotych w porównaniu do 2015 roku. 25 milionów przeznaczonych na budżet zostanie rozdzielone na 14 rejonów, gdzie na każdy przypadnie 1,5 miliona. 21 milionów na projekty lokalne i 4 miliony na ogólnomiejskie.
Pod głosowanie będzie można zgłaszać projekty małe do 250 tysięcy, duże do 750 tysięcy i ogólnomiejskie o wartości miliona złotych.
Aby ułatwić zgłaszanie projektów, miasto podało przybliżone koszty budowy wybranych inwestycji. Przykładowo więc plac zabaw o powierzchni 200 mkw miałby kosztować około 250 tysięcy złotych, a placu o powierzchni 500 mkw około 500 tysięcy złotych.
Budowa siłowni zewnętrznej to cena około 80 tysięcy złotych, wykonanie alejki parkowej to do 300 złotych za metr kwadratowy. Posadzenie drzew i krzewów to około 22 złotych za sztukę, a zakup i montaż przyblokowej ławki może kosztować nawet 2000 złotych.
Do głosowania w przyszłorocznym Wrocławskim Budżecie Obywatelskim zostaną też dopuszczone osoby niepełnoletnie, które ukończyły 16 lat - mówiła Radiu Wrocław Katarzyna Szymczak-Pomianowska z Urzędu Miejskiego. Nie zmieni się natomiast wiek liderów, którzy by zgłosić projekt muszą mieć ukończone 18 lat. Pomysły do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego można składać od 4 stycznia do 2 marca.
Od 11 do 28 stycznia odbywa się 14 spotkań informacyjnych z mieszkańcami. Spotkania rozpoczynają się zawsze o 17.00, a ich dokładny harmonogram można znaleźć na stronie Urzędu Miasta.
Sprawdź wszystkie zmiany w WBO w 2016 roku oraz terminy spotkań informacyjnych w Twojej dzielnicy.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.