Kampania trwa i nabiera rozpędu (POSŁUCHAJ)
Razem dla kolei aglomeracyjnej. Dziś na dworcu Wrocław-Mikołajów mieliśmy niecodzienny obrazek. We wspólnej konferencji wzięli udział kandydaci do parlamentu z różnych partii politycznych. Razem podpisali deklarację o staraniach przy budowie sieci szybkich połączeń kolejowych wokół Wrocławia. Wśród podpisujących dokument był Michał Jaros z PO:
Jarosław Obremski, niezależny kandydat do senatu popierany przez PiS, podkreśla, że kolej aglomeracyjna to szansa przede wszystkim dla małych miast z całego regionu:
Na początek urząd marszałkowski obiecuje że do 2020 roku wszystkie lokalne pociągi będą kursowały nie rzadziej niż dwa razy na godzinę.
O wolność wypowiedzi artystycznych zamierza w przyszłym Sejmie walczyć Krzysztof Mieszkowski - jedynka Nowoczesnej z okręgu wrocławskiego komentuje też awanturę, jak wybuchła w związku z Halą Stulecia. kandydat PiS do sejmu chce zmiany nazwy zabytku na hala im. Józefa Poniatowskiego - to fatalna inicjatywa i nietrafiony pomysł - mówi nam Krzysztof Mieszkowski:
Z kolei lider listy komitetu Kukiz15 do Sejmu z okręgu wrocławskiego Kornel Morawiecki apeluje o głosowanie na kandydatów Pawła Kukiza. Liczy na poparcie 3 mln Polaków, którzy w wyborach prezydenckich zdecydowali poprzeć muzyka. Paweł Kukiz jest kontrowersyjny, ale chce dobrze dla kraju - mówi nam Kornel Morawiecki:
Kampania wyborcza od drzwi do drzwi - kandydaci PSL do Sejmu przyśpieszają na ostatniej prostej przed wyborami parlamentarnymi. Ludowcy liczą, że uda im się zdobyć co najmniej dwa mandaty do Sejmu z Dolnego Śląska. Jedynka w okręgu wrocławskim Ewa Mańkowska przyznaje, że kampania jest trudna a rozmowy z wyborcami są najważniejsze:
PSL w okręgu podwrocławskim nie wystawił kandydata do Senatu. Tam ludowcy poparli walczącego o kolejną kadencję senatora Jarosława Dudę z Platformy Obywatelskiej.
Przed głosowaniem warto sprawdzić z jakich środków kandydaci do Parlamentu zamierzają realizować swoje programy - apelował Stanisław Huskowski, sejmowa "jedynka" na liście Platformy Obywatelskiej w okręgu legnicko-jeleniogórskim. Polityk odniósł się w ten sposób do ostatnich wyjaśnień prezesa Jarosława Kaczyńskiego na temat kosztów realizacji programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.
Natomiast kandydat na senatora z Wrocławia, Zbigniew Jarząbek ma pomysł na uzdrowienie szkolnictwa w Polsce. Chce wprowadzenia bonu edukacyjnego, który byłby przypisany do ucznia. Miałoby to wymusić dopasowanie szkół do oczekiwań młodych ludzi i ich rodziców. Według kandydata wymusiłoby to konkurencyjność w szkolnictwie.
Barbara Nowacka pyta przed siedzibą Kompanii Węglowej - gdzie są rządowi politycy. Liderka Zjednoczonej Lewicy mówiła w Katowicach o tym, że w związku z sytuacją w górnictwie zagrożonych jest co najmniej sto tysięcy miejsc pracy... Politycy lewicy spotykają się dziś z protestującymi górnikami w Rudzie Śląskiej.
Będzie debata telewizyjna pomiędzy Beatą Szydło a Ewą Kopacz. Do pojedynku dojdzie 19 października.
Dla spotkania premier i kandydatki PiS na premiera, wymyślono formułę programu publicystycznego pt. "Beata Szydło - Ewa Kopacz. Rozmowa o Polsce". Program poprowadzą Justyna Pochanke, Jarosław Gugała i Piotr Kraśko, a transmisję z tego wydarzenia przeprowadzą TVP1, TVP INFO, TVN 24 i Polsat News.
Dzień później zaplanowana jest debata z udziałem przedstawicieli wszystkich ośmiu ogólnopolskich komitetów wyborczych.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.