Piłkarze ręczni Chrobrego przegrali z mistrzem Polski

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-09-15 20:39

Zespół Chrobrego musiał radzić sobie bez kilku kontuzjowanych zawodników - Tomasza Rosińskiego, Kamila Sadowskiego oraz wracających do zdrowia Mariusza Gujskiego i Rafała Biegaja. W drużynie VIVE zabrakło odpoczywających przed wyjazdowym meczem Ligi Mistrzów z Pick Szeged Ivana Cupicia i Mateusza Kusa.

Pierwsze fragmenty to popis nieskuteczności obu drużyn. Dopiero w 4. minucie pierwszą bramkę meczu zdobył Bartosz Jurecki. Spotkanie przebiegało według systemu bramka za bramkę. Dopiero w 11. minucie zespół VIVE wyszedł na prowadzenie 5:3. Chrobry zdołał odrobić dystans, ale końcówka pierwszej połowy była bardzo dobra w wykonaniu zawodników VIVE, którzy objęli prowadzenie 17:10.

Na początku drugiej części spotkania zespół z Kielc zdobył pięć bramek z rzędu i losy meczu były już rozstrzygnięte. Mistrzowie Polski kontrolowali przebieg meczu, a Chrobry nie był w stanie nawiązać z nimi równorzędnej walki. Ostatecznie zespół z Głogowa przegrał ten mecz 23:33.

Vive Tauron Kielce - Chrobry Głogów 33:23 (17:10)

Vive: Sego - Vujović 2, Grabowski 1, Jurecki 3, Tkaczyk 3/1, Reichmann 4, Aguinagalde 3/1, Bielecki, Jachlewski 1, Strlek 2, Bis 1, Lijewski 7, Buntić 4/2, Zorman 2.

Chrobry: Stachera, Kapela - Miszka 2, Płócienniczak, Świtała, Bąk 5, Babicz 1, Tylutki 1, Kandora, Kubała, Jurecki 2.