Wrocław: Apartamenty w miejscu szpitala
14 budynków, w większości odrestaurowanych zabytków, deweloper przeznaczy na cele mieszkaniowe i komercyjne. Z kolei zrewitalizowany obszar wokół fosy i rzeki – na której powstanie marina – z ławką o długości 120 m i terenami rekreacyjnymi, będzie udostępniony dla wszystkich. - A to nie jedyne atrakcje. Mamy m.in. kazamaty, które zaprojektował twórca Bramy Brandenburskiej – mówi wiceprezes zarządu i2 Development S.A. Marcin Misztal.
XVIII-wieczne fortyfikacje zostały wykorzystane przy rozbudowie dawnego szpitala Babińskiego (KLIKNIJ I CZYTAJ WIĘCEJ) - teraz deweloper planuje wydzielić części historyczne, aby były widoczne. Barokowe sklepienia bomboodporne będą więc wyeksponowane, mimo że wymaga to sporej pracy. - Nie przejmujemy się tym, że teren jest trudny do prowadzenia budowy, patrzymy na walory. A takich nie ma nigdzie indziej w Polsce - przekonuje Misztal.
Tylko jeden z budynków na terenie dawnego szpitala zostanie zburzony. Apartamenty, apartamenty o charakterze loftów, biura i tereny rekreacyjne będą gotowe do końca 2018 roku. Przebudowany szpital zostanie nazwany Bulwarem Staromiejskim.
To kolejna wielka zmiana na pl. Jana Pawła II. Niedawno zniknął stamtąd biurowiec Cuprum, który od 1967 roku najpierw cieszył, a później, wiecznie przysłonięty wielkopowierzchniowymi reklamami, mierził wrocławian. Do końca czerwca teren ma być uprzątnięty i gotowy pod nową inwestycję - Cuprum Square. Ze starym biurowcem ma ją łączyć jedynie nazwa. - Na nowe centrum biurowo-usługowe złożą się dwa budynki przyjazne środowisku - zużywające mało energii i tworzone z ekologicznych komponentów – deklarują przedstawiciele inwestora z KGHM TFI.
ZOBACZ TEŻ: Rozmontowany Wrocław. Tak znikają znane budynki (ZOBACZ)
Łączna powierzchnia nowych biurowców wyniesie ponad 30 tys. mkw. Pod budynkami ma być podziemny parking. Poniżej koncepcja architektoniczna budynku, ostateczny projekt ciągle nie jest znany.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.