Czarne chmury nad strzegomskim Zrembem
Kłopoty mechanicznego giganta ze Strzegomia. Syndyk szuka kupca na działającą od kilkudziesięciu lat fabrykę Zremb. Firma wciąż ma zamówienia i wciąż zatrudnia ponad sto osób. Jak ustaliło Radio Wrocław, produkcja ma zostać utrzymana na pewno do końca lipca. Potem wszystko zależy od tego czy zakład zostanie sprzedany. Syndyk Kazimierz Młot podkreśla, że jego długi są ogromne:
Jej długi przekraczają obecnie trzydzieści milionów złotych. W Zrembie pracuje ponad sto osób. Syndyk Kazimierz Młot mówi, że etaty utrzymają do końca następnego miesiąca:
Docelowo spółka budująca urządzenia do produkcji betonu ma zostać sprzedana. Pomimo kłopotów finansowych wciąż ma pełen portfel zamówień. Przez pierwsze trzy miesiące roku pracownicy nie otrzymywali pensji. Teraz płatności są regulowane na bieżąco. Ratunkiem dla Zrembu ma być inwestor branżowy, nie wiadomo jednak czy uda się go znaleźć.
Historia firmy :
1945 powstanie Zakładów Maszyn Rolniczych "PLON", które w kolejnym roku przemianowano na Strzegomskie Zakłady Przemysłowe i Odlewnię Żeliw
1960 zakład stał się oddziałem Wrocławskich Zakładów Mechanizacji Budownictwa
1968 przekształcenie zakładu w Strzegomskie Zakłady Mechanizacji Budownictwa "ZREMB" Strzegom
1978 firma wchodzi w skład Kombinatu Maszyn dla Fabryk Domów "ZREMB" w Gliwicach
1982 usamodzielnienie się firmy pod nazwą Strzegomskie Zakłady Mechaniczne "ZREMB" w Strzegomiu
1998 przekształcenie firmy w Spółkę Akcyjną
5 marca 2014 roku Sąd Rejonowy w Wałbrzychu ogłosił upadłość Strzegomskich Zakładów Mechanicznych Zremb S.A. w Strzegomiu z możliwością zawarcia układu z wierzycielami.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.