Świętowanie w Obornikach Śląskich
Znakomicie sprawdził się nowy plac targowy, pod którego dachami trwała biesiada przez dwa dni świętowania. Plac Targowy jest przystosowany do tego, by odbywał się tam handel, ale również można zasiąść przy stołach i słuchać artystów z pobliskiej sceny, nawet gdy pada deszcz.
A na scenie i w piątek, i w sobotę dużo się działo. Lokalne zespoły i teatry bawiły zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wielkie zainteresowanie budziła parada, która w sobotę przeszła ulicami miasta. W rytmie samby, uczestnicy Raban Festiwalu tańczyli i grali wprowadzając mieszkańców miasta i gości na plac targowy, gdzie wszystko się działo.
Miłośnicy zabytkowych samochodów mieli okazję zobaczenia ciekawych pojazdów, od traktora do samochodu, na wystawie RetroMoto. Chętnych do zrobienia sobie zdjęcia w starej Warszawie czy na traktorze było bardzo wielu.
Dni Obornik Ślaskich to także obchody 10-cio lecia partnerstwa z niemieckim miastem Rehau. Goście z Bawarii na Placu Targowym częstowali słynnymi kiełbaskami i piwem.
Nasze tradycyjne smakołyki można było skosztować na straganie Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Obornik Śląskich. Panie przygotowały chleb ze smalcem, kiszone ogórki oraz pyszne ciasta.
Podczas świętowania nie zabrakło też emocji sportowych. Wielkim zainteresowaniem młodzieży cieszyła się makieta obornickiego klubu piłki ręcznej, na której można było sprawdzić swoją celność rzutów.
Sobotni koncert zespołu IRA oraz pokaz sztucznych ogni zakończyły tegoroczną edycję Dni Obornik Śląskich.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.