Tyle czasu zajmie wjazd windą szybkobieżną na punkt widokowy na 49. piętrze.
Naraz będzie w nim mogło przebywać maksymalnie 20 osób. Dorota Żmiejko ze Sky Tower mówi Radiu Wrocław, że na punkt widokowy będzie można wjechać co pół godziny.
- Punkt widokowy w Sky Towerze znajduje się na największej w Polsce wysokości. Panoramę Wrocławia można oglądać z poziomu 210 metrów. Daleko w tyle pozostaje znany wszystkim taras widokowy na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wznosi się na "zaledwie" 114 metrów.
Najwyższy dotąd, ogólnodostępny wrocławski punt widokowy, to galeria na wieży kościoła garnizonowego - znajduje się na wysokości 75 metrów. Wyższa od bazyliki św. Elżbiety katedra świętego Jana, taras widokowy ma jednak zdecydowanie niżej. Inne punkty, z których możemy podziwiać Wrocław z lotu ptaka, to taras widokowy na wieży ciśnień przy Wiśniowej, położony na wysokości 42 metrów i Wieża Matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego na wysokości 40 metrów. W regionie najwyższy punkt widokowy, to wieża kościoła w Bielawie. Świątynia ma 101 metrów wysokości.
Polskie "galerie w chmurach", choć imponujące nie zapierają tchu. Od 4 stycznia 2010 roku najwyższym budynkiem świata jest "Burj Khalifa" w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wznosi się na wysokość 828 metrów. Wyścig wciąż jednak trwa. W 2017 roku zdeklasuje go budowany w sąsiedniej Arabii Saudyjskiej "Kingdom Tower". Gmach jest wznoszony w mieście Dżudda. To druga po Rijadzie 4-milionowa metropolia w Arabii Saudyjskiej. "Kingdom Tower" ma mieć 1000 metrów wysokości.
Piękny ten Wrocław ze Sky Towera bloki, bloki, same bloki i za oglądanie tego karzą sobie płacić, ciekawe. Fakt z tej wysokości bloki wyglądają jak klocki LEGO