Politechnika po dwóch stronach Odry
Koszt wybudowania tego nowoczesnego centrum wyniósł prawie 70 milionów złotych. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.
Od semestru letniego z gmachu korzystać będą studenci i pracownicy trzech wydziałów: Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz Mechaniczno-Energetycznego. Do dyspozycji otrzymają m.in. 5 dużych sal wykładowych, kilkanaście seminaryjnych, bibliotekę, laboratoria, pomieszczenia dla pracowników dydaktycznych i biura. Zbudowany został także parking na 266 miejsc.
Dzięki GEOCENTRUM studenci, np. w ramach studiów interdyscyplinarnych, będą mogli kompleksowo poznać zagadnienia dotyczące m.in. eksploatacji kopalin, hydrologii, konstrukcji budowli, infrastruktury drogowej. Powstały budynek pozwoli na rozpoczęcie nowych działań edukacyjno-badawczych i umożliwi wykształcenie wysokiej klasy specjalistów z korzyścią dla gospodarki.
Wspomoże badania i kształcenie na rzecz innowacyjności, technologii i technik ważnych dla gospodarki Dolnego Śląska w dziedzinach takich jak przemysł surowcowy, budownictwo, inżynieria lądowa oraz inżynieria środowiskowa.
W drugiej połowie 2013 roku ruszą prace w ramach drugiego etapu tworzenia kompleksu. W ich efekcie powstanie budynek (o wiodącej funkcji badawczej) przeznaczony dla czterech wydziałów: Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, Budownictwa Lądowego i Wodnego, Inżynierii Środowiska oraz Mechaniczno-Energetycznego.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.