Koszykarki Ślęzy z drugą wygraną w sezonie

Piotr Pietraszek, inf. prasowa/PAP | Utworzono: 2024-10-25 22:00 | Zmodyfikowano: 2024-10-25 22:00
Koszykarki Ślęzy z drugą wygraną w sezonie - fot. Ślęza Wrocław

Spotkanie dużo lepiej rozpoczęły przyjezdne, które po blisko dwóch minutach gry prowadziły 7:0. Przełamanie dla Basket dało trafienie zza linii 6,75 autorstwa byłej zawodniczki wrocławskiego klubu - Julii Drop, a kolejne punkty pozwoliły wyjść drużynie z Bydgoszczy na prowadzenie. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 21:26, a w kolejnej gra się wyrównała.

Po zmianie stron bydgoszczanki również walczyły jak równy z równym, mając przed rozpoczęciem ostatniej kwarty tylko sześć punktów straty.

Sprawa zwycięstwa rozstrzygnęła się w ostatniej kwarcie, która toczyła się już pod wyraźne dyktando podopiecznych Arkadiusza Rusina. Ślęza w ciągu 10 minut rzuciła 16 punktów, tracąc zaledwie cztery.

Najskuteczniejszą zawodniczką zespołu z Wrocławia była Schaquilla Nunn, która rzuciła 23 punkty i zebrała 5 piłek. Robby Ryan dodała 16 punktów, a 10 - Lovisa Hjern.

Basket Bydgoszcz Ekstraklasa sp. z o.o. - Ślęza Wrocław 55:73 (21:26, 13:13, 17:18, 4:16)

Basket: Julia Drop 14, Lauren Ebo 10, Taisheka Porchia 9, Karina Michałek 6, Maja Milijkovic 6, Wiktoria Sobiech 4, Wiktoria Keller 4, Alicja Maławy 2, Marta Wieczyńska 0, Amelia Pawlikowska 0, Jagoda Gliszczyńska 0.

Ślęza: Schaquilla Nunn 23, Robbi Ryan 16, Lovisa Hjern 10, Aleksandra Mielnicka 9, Anna Wińkowska 6, Digna Strautmane 5, Martyna Pyka 4, Julia Koryzna 0, Martyna Kozik 0.