Wygrana wicemistrzyń Polski po zaciętym meczu

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2024-10-20 22:00
Wygrana wicemistrzyń Polski po zaciętym meczu - fot. materiały prasowe Orlen Superligi

Spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które po krótkiej chwili prowadziły 2:0 (3’). Kobierzyczanki potrzebowały chwili, żeby złapać swój rytm. Kilka piłek odbiły obie bramkarki – zarówno Aleksandra Hypka, jak i Beata Kowalczyk dobrze spisywały się między słupkami (3:5 w 7’). Gospodynie wyszły na prowadzenie dopiero w dziesiątej minucie za sprawą Marioli Wiertelak (6:5).

W drugim kwadransie podopieczne Marcina i Marka Paliców postawiły znacznie twardsze warunki w obronie (11:6 w 18’). Kontrataki kończyła jak zawsze Mariola Wiertelak, a w ataku pozycyjnym niezwykle groźna była Justyna Świerczek (14:6 w 22’). Spotkanie było bardzo zacięte w obronie – w pierwszej połowie sędziowie ukarali zawodniczki obu klubów ponad dziesięć razy.

Przyjezdne odrobiły część strat (14:10 w 25’), ale na przerwę schodziły z sześcioma bramkami deficytu (19:13).

Po zmianie stron inicjatywę przejęły gnieźnianki, które systematycznie zbliżały się do KPR-u (22:20 w 43’). Ciężar zdobywania bramek w tym okresie wziął na siebie duet Żaneta Lipok-Katarzyna Cygan (25:22 w 48’). Oba zespoły nie odpuszczały w obronie, a sędziowie co chwilę odsyłali zawodniczki na ławkę kar. Na kilka minut przed końcem czerwoną kartkę właśnie z gradacji wykluczeń otrzymała Anastasiya Melekestseva (27:24 w 54’).

Gnieźnianki zdobyły bramkę kontaktową w ostatniej minucie, ale nie zdołały doprowadzić do remisu i to KPR Gminy Kobierzyce cieszył się z kolejnego zwycięstwa. Wicemistrzynie Polski wygrały 29:28.

Dzięki zdobytym punktom Kobierki przeskoczyły rywalki w tabeli i awansowały na czwarte miejsce w ORLEN Superlidze Kobiet.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS URBIS Gniezno 29:28 (19:13)

KPR: Kowalczyk, Saltaniuk– Kucharska, Drażyk 3, Kocińska, Polańska 2, Buklarewicz 3, Zaleśny, Wiertelak 5, Kozioł 4, Ważna 3, Świerczek 7, Melekestseva 2;

MKS: Hypka, Konieczna – Bartkowiak, Wabińska, Musiał, Szczepanik 3, Schlabs, Kuriata 1, Cygan 8, Głębocka 1, Lipok 5, Nurska 3, Hartman 5, Matysek 2, Świerżewska.