Pewna wygrana Miedzi z Wartą

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2024-10-05 08:22
Pewna wygrana Miedzi z Wartą - fot. miedzlegnica.eu

Mecz znakomicie ułożył się dla Miedzi, która od samego początku przejęła inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami. W 4 minucie Kamil Antonik wpadł w pole karne Warty, minął rywala i pewnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki. Dziesięć minut później ten sam piłkarz spróbował zza szesnastki, ale tym razem posłał piłkę obok słupka.

W 17 minucie zielono-niebiesko-czerwoni prowadzili już dwoma golami, gdy wspaniałym uderzeniem z dystansu popisał się Marcel Mansfeld. Popis legniczan trwał. Nie minęło dziesięć minut, gdy Iwo Kaczmarski strzałem z prawej strony pola karnego zakończył bramką szybki atak Miedzi. Warta nie miała zbyt wielu argumentów. W 38 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Maciej Żurawski, ale znakomicie interweniowała defensywa Miedzi. Za chwilę wykończenia nie zabrakło po drugiej stronie boiska. Co prawda, najpierw Benedik Mioc po podaniu Antonika trafił z lewej strony pola karnego w słupek, ale za moment z drugiej strony szesnastki poprawił Michał Kostka i Dolnoślązacy prowadzili już 4:0!

W przerwie spotkania szkoleniowiec „Zielonych” dokonał aż czterech zmian. Na początku drugiej odsłony widać było, że poznaniacy chcą za wszelką cenę zmazać plamę z pierwszych 45 minut, co rusz niepokojąc strzegącego bramki Miedzi Jakuba Wrąbla. Miedź jednak szybko opanowała sytuację na murawie. W 59 minucie po rzucie rożnym Antonik trafił w boczną siatkę. Dwie minuty później dwukrotnie z rzutu rożnego dośrodkowywał Benedik Mioc. Najpierw groźnie główkował Adnan Kovacević, a za chwilę niecelnie uderzał Marcel Mansfeld.

W 72 minucie legniccy obrońcy nie upilnowali w polu karnym byłego gracza zielono-niebiesko-czerwonych Rafała Adamskiego i ten zamienił na bramkę dośrodkowanie z prawej strony. Zespół znad Kaczawy kontrolował jednak przebieg spotkania, a sztab szkoleniowy mógł ze spokojem wykorzystać limit zmian na niespełna kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry.

Warta Poznań – Miedź Legnica 1:4 (0:4)

Bramki: Rafał Adamski (72’) - Kamil Antonik (4’), Marcel Mansfeld (17’), Iwo Kaczmarski (26’), Michał Kostka (39’)