Janowski dziewiąty, Polacy ze złotem w drużynie

Piotr Pietraszek, IAR | Utworzono: 2024-08-25 08:05 | Zmodyfikowano: 2024-08-25 08:05
Janowski dziewiąty, Polacy ze złotem w drużynie - fot. materiały prasowe

Trzeci turniej indywidualnych mistrzostw Europy w jeździe na żużlu zakończył się wygraną Andrzeja Lebiediewa. W finale imprezy w niemieckim Guestrow Łotysz wyprzedził Duńczyków Leona Madsena i Rasmusa Jensena. Tuż za podium uplasował się Francuz Dimitri Bergé. Najlepszy z Polaków - Piotr Pawlicki był szósty. Siódme miejsce zajął Kacper Woryna, a ósme - Patryk Dudek. Na dziewiątej pozycji zamagania ukończył Maciej Janowski z Betardu Sparty Wrocław, a dziesiąty był Janusz Kołodziej.

Lebiediew umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Przed ostatnią rundą Łotysz (39 pkt) ma sześć punktów przewagi nad Madsenem i Woryną oraz siedem nad Pawlickim. Decydujące zawody 21 września odbędą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Powody do świętowania mieli w sobotę młodzi nasi żużlowcy. Reprezentacja Polski do lat 23 zdobyła w Krakowie drużynowe mistrzostwo Europy. W składzie biało-czerwonych jechali dwaj zawodnicy wrocławskiego klubu: Bartłomiej Kowalski i Jakub Krawczyk. Oprócz nich w naszym zespole występowali: Bartosz Bańbor, Wiktor Przyjemski i Mateusz Cierniak. Polacy triumfowali z dorobkiem 43 punktów. Drugie miejsce zajęli Czesi (31 pkt), a podium uzupełnili Duńczycy (25 pkt). Czempionat Starego Kontynentu w tej kategorii wiekowej rozgrywany jest od 2021 roku. Polacy sięgnęli po czwarty złoty medal z rzędu.