Wygrane piłkarek i piłkarzy ręcznych Zagłębia w sparingach

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2024-08-23 08:34
Wygrane piłkarek i piłkarzy ręcznych Zagłębia w sparingach - fot. zaglebie.lubin.pl

W hali RCS Miedziowe zmierzyły się z najlepszą czeską drużyną ostatnich lat i zarazem stałym uczestnikiem europejskich pucharów. W ostatnim sprawdzianie przed startem ligi mistrzynie Polski pokazały się z bardzo dobrej strony, a ich forma przed startem ligi może cieszyć. Przez całe spotkanie to zawodniczki KGHM MKS Zagłębia Lubin były na prowadzeniu, które wynosiło 4-5 bramek. Lubinianki zagrały bardzo dobrze w ofensywie, szybko konstruowały akcje i rzucały kolejne bramki. Najwięcej razy na listę strzelców wpisała się Kinga Jakubowska, która do czeskiej bramki trafiała sześciokrotnie, na skrzydle dobrze prezentował się duet Janas-Górna, a swoje dołożyły także dwie Brazylijki – Matieli i Fernandes.

KGHM MKS Zagłębie Lubin - DHK Baník Most 35:31 (20:15)

Swój mecz wygrali też szczypiorniści Zagłębia. Początek meczu był wyrównany, a na parkiecie kibice obserwowali  grę bramka za bramkę. W drugim kwadransie pierwszej połowy lubinianie zaczęli budować swoją przewagę, która do przerwy wyniosła cztery trafienia – 16:12. Po zmianie stron Miedziowi utrzymywali przewagę, wypracowaną w pierwszej połowie spotkania, a z biegiem czasu jeszcze ją powiększyli.

MKS Zagłębie Lubin – Siódemka Huras Legnica 31:24 (16:12)