Wysoka wygrana piłkarzy Miedzi Legnica

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2024-08-22 20:00
Wysoka wygrana piłkarzy Miedzi Legnica - fot. miedzlegnica.eu

W kolejnym meczu 1. ligi piłkarskiej Miedź Legnica pokonała Znicz Pruszków aż 4:0.

Mecz idealnie ułożył się dla Miedzi. Już w pierwszej minucie spotkania Kamil Drygas strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Floriana Hartherza trafił do siatki, czym dał prowadzenie gospodarzom. Zaledwie osiem minut później Kamil Antonik z lewej strony zagrał piłkę po ziemi do środka. Futbolówkę przepuścił Benedik Mioc, a ustawiony 20 metrów od bramki Chuca bez zastanowienia posłał mocne uderzenie w okienko bramki Piotra Misztala.

Dopiero po tych dwóch trafieniach do głosu próbowali dojść goście, ale przy każdej próbie złapania kontaktu przez podopiecznych trenera Grzegorza Szoki, górą był Jakub Wrąbel. W 39 minucie w bliskiej odległości od pola karnego do rzutu wolnego podszedł Chuca. Piłkę zablokował ustawiony przez piłkarzy Znicza mur, lecz dopadł do niej Nemanja Mijusković i uderzył niczym rasowy napastnik, a kibice po raz trzeci w tym spotkaniu mogli cieszyć się z gola.

W drugą połowę również lepiej weszli zielono-niebiesko-czerwoni. W 48 minucie faulowany w polu karnym był Kamil Antonik. Do wykonania jedenastki podszedł Wiktor Bogacz i pewnym strzałem zdobył czwartego gola. W 70 minucie swoją okazję na bramkę mieli goście, po odgwizdaniu rzutu karnego za zagranie ręką przez Mateusza Grudzińskiego. Oskar Koprowski stanął oko w oko z Wrąblem, ale to bramkarz Miedzi wygrał ten pojedynek, popisując się świetną interwencją.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Iwo Kaczmarski zagrał do Marcela Mansfelda, a ten stanął przed świetną okazją na zdobycie bramki. Niestety, tym razem lepszy okazał się Misztal, wybijając piłkę na rzut rożny. Za moment napastnik Miedzi próbował się zrehabilitować, ale tym razem na drodze piłki do siatki stanęła poprzeczka.

Miedź Legnica – Znicz Pruszków 4:0 (3:0)

Kamil Drygas 1, Chuca 9, Nemanja Mijusković 39, Wiktor Bogacz 48.

Miedź: Jakub Wrąbel - Michael Kostka, Nemanja Mijušković (79' Amar Drina), Mateusz Grudziński, Florian Hartherz - Jacek Podgórski, Kamil Drygas (60' Iwo Kaczmarski), Chuca (79' Damian Tront), Benedik Mioc, Kamil Antonik (60' Krzysztof Drzazga) - Wiktor Bogacz (73' Marcel Mansfeld).