Pierwsi sportowcy z Dolnego Śląska wystartowali w Paryżu

Piotr Pietraszek, IAR | Utworzono: 2024-07-27 17:20
Pierwsi sportowcy z Dolnego Śląska wystartowali w Paryżu - fot. materiały prasowe

Debiutująca w igrzyskach Katarzyna Węgrzyn awansowała do 1/32 finału turnieju singlowego w tenisie  stołowym. Polka pokonała w rundzie wstępnej reprezentantkę Malediwów Fatihmath Dheemę Ali 4:0 (11:5, 11:5, 11:2, 11:8). W następnym spotkaniu Węgrzyn zmierzy się ze Szwedką Lindą Bergstroem.

Na olimpijskiej pływalni awansu do finału nie zdołała wywalczyć nasza żeńska sztafeta 4x100 metrów stylem dowolnym, w której płynęła Kornelia Fiedkiewicz. Zawodniczka Juvenii Wrocław oraz Katarzyna Wasick, Julia Maik i Zuzanna Famulok uzyskały czas 3:40,67 i w swoim biegu eliminacyjnym zajęły 6. miejsce. W całej stawce biało-czerwone były 13., a do finału awansowało 8 czołowych reprezentacji.

Bez powodzenia zmagania na olimpijskiej strzelnicy w Chateauroux rozpoczęła Julia Piotrowska. Zawodniczka Śląska Wrocław i Piotr Kowalewicz nie awansowali do rozgrywki o medale igrzysk w konkurencji mikstów w strzelaniu z karabinu pneumatycznego na 10 metrów. Odpadła także druga polska para mieszana: Aneta Stankiewicz i Tomasz Bartnik. Ten drugi duet zgromadził 626,9 pkt plasując się w stawce 28 par na dziesiątym miejscu. Piotrowska i Kowalewicz z wynikiem 623,7 sklasyfikowani zostali na 23. pozycji.