Centrum Innowacyjnych Technologii we Wrocławiu już otwarte
Miejsce to wyposażono w najnowocześniejszą infrastrukturę badawczą, służącą badaniom produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz współpracy z branżą foodtech i agrotech. Składa się z sześciu jednostek specjalistycznych, znajdujących się we Wrocławiu, Psarach oraz na Swojcu. Z trzydziestu laboratoriów będą korzystać studenci, naukowcy i biznes, mówi dr Dominika Sokulska, dyrektor CIT:
-Sama liczba laboratoriów świadczy o tym, jak szeroką ofertę mamy do zaoferowania Państwu w ramach naszego ośrodka. Działamy w trzech obszarach: żywność, weterynaria oraz środowisko.
Miejsce to ma generować innowacyjne i konkurencyjne rozwiązania, a także wprowadzać nowe metody produkcji i produkty. -Jest to istotny punkt nie tylko na mapie Dolnego Śląska, ale również na mapie Unii Europejskiej, mówi marszałek województwa dolnośląskiego, Cezary Przybylski.
-Cieszę się bardzo, że to jest taki zintegrowany system bezpieczeństwa zdrowotnego. Ta inwestycja kosztowała 130 milionów złotych, z czego 70 milionów pochodziło z naszego programu operacyjnego.
Dzięki Centrum Innowacyjnych Technologii (CIT) naukowcy będą mogli prowadzić różnorodne badania, takie jak testowanie receptur produktów regionalnych, ocena nowych leków dla zwierząt czy badania nad roślinami w różnych warunkach.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.