TOP5 dolnośląskich klubów krótkofalarskich [GŁOSOWANIE]
TOP5 Radia Wrocław - słuchajcie zawsze w soboty od 11 00 do 15 00
Głosowanie potrwa do soboty 11 maja 2024 do godziny 14 30. Raz na dobę można oddać głos. Zwycięża klub, który uzbiera najwięcej punktów. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.
Legnicki Klub Krótkofalarski SP6PLH
Ich klub mieści się na najwyższej kondygnacji jednego z wieżowców na legnickim osiedlu Piekary. Do dyspozycji mają tez pomieszczenia Spółdzielczego Domu Kultury ATRIUM. Ale w komplecie bardzo rzadko spotykają się w tych miejscach. Za to w niedzielę o 21-szej swoje radia i nadajniki ustawiają na jedną częstotliwość - bez względu na to jak daleko są od Legnicy.
Klub SP6PRT Polskiego Związku Krótkofalowców
Początki klubu sp6prt Polskiego Związku Krótkofalowców sięgają lat...60 XX wieku. Pierwszą łączność z klubu nawiązano w styczniu 1965 roku. Dziś działa tam około 60 miłośników krótkofalarstwa, którzy cyklicznie, co tydzień, spotykają się w siedzibie klubu przy Pretficza.
Karkonoski Klub Łączności LOK
Karkonoski Klub Łączności LOK ma dopiero rok, kilka anten, nadaje na różnych częstotliwościach i mieści się w budynku Ligi Obrony Kraju jeleniogórskich radioamatorów, którzy gromadzą tam sprzęt i nadają na cały świat. Kiedyś taka działalność była jedyną chyba możliwością kontaktu z odległym światem, ale dziś w dobie upowszechnienia różnych narzędzi do komunikacji to już tylko zabawa. Choć przecież gdyby ktoś przeciął internetowe kable, to może się okazać, że radioamatorzy mogą nam zapewnić łączność chociażby w podstawowym zakresie. Bo potrafią też zbudować radio i różne inne urządzenia do nadawania i odbierania fal.
Szkolny Klub Krótkofalarski SP6ZLD
Działa przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy od 2019 roku. Założony został jednak w latach 90. i przez ten czas wielu młodych ludzi udało się zarazić pasją do krótkofalarstwa. Dziś nauczyciel Mariusz Cwojdziński, który przejął prowadzenie szkolnego klubu próbuje zainteresować swoich uczniów szeroko pojętą łącznością. Nie straszne im dziś dźwiganie anten i masztów, a także szukanie w terenie najlepszego do nadawania miejsca. Nie chodzi jednak tylko o nasłuchiwanie i nadawanie. Młodzież należąca do klubu to prawdziwe złote rączki - uczą się naprawiać, konserwować, a także samemu składać sprzęty analogowe i cyfrowe. No i co jakiś czas wyjeżdżają na obozy survivalowe by wszystkie te umiejętności sprawdzić w surowych warunkach.
Harcerski Klub Łączności SP6ZHP RadioAktywni
Większość z nas, a już na pewno tych starszych słuchaczy, pamięta Rozgłośnie Harcerską ZHP, w której pierwsze kroki przed radiowym mikrofonem stawiali Wojciech Mann czy Roman Czejarek. Harcerze mają jednak o wiele więcej wspólnego z radiem, bo oprócz radia na falach FM, cały czas są także słyszalni w świecie krótkofalarstwa. I to właśnie do jednej z takich harcerskich grup.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.