Piłkarze Miedzi przegrali w Płocku z Wisłą 1:2

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2024-04-25 07:45
Piłkarze Miedzi przegrali w Płocku z Wisłą 1:2 - fot. miedzlegnica.eu

W spotkaniu spadkowiczów z ekstraklasy Miedź Legnica po zaciętym meczu przegrała w Płocku z Wisłą 1:2.

W 4 minucie Iban Salvador Edu ruszył lewą stroną, wpadł w pole karne i wystawił piłkę Wiktorowi Bogaczowi, jednak ten nie trafił czysto w piłkę. Strzałem z dystansu odpowiedział Emile Thiakane, ale nie stworzył większego zagrożenia i piłka wyraźnie minęła bramkę Jakuba Mądrzyka. W 7 minucie młody napastnik Miedzi już się nie pomylił, wykorzystując sytuację sam na sam. Arbiter odgwizdał jedna spalonego.

Za chwilę z lewej strony pola karnego huknął Thiakane, lecz bramkarz Miedzi wybił piłkę na rzut rożny. W 30. minucie z rzutu wolnego spróbował Kamil Antonik, ale nie sprawił większych kłopotów Bartłomiejowi Gradeckiemu. Osiem minut później Bogacz w polu karnym strzelał z ostrego kąta z lewej strony bramki, ale skończyło się tylko kornerem.

Już w doliczonym czasie pierwszej połowy Bogacz wreszcie dopiął swego, strzelając swoją debiutancką bramkę w 1 Lidze. Z rzutu wolnego długą piłkę z lewej strony boiska w pole karne posłał Kamil Antonik. Piłkę przed bramką zgrał Nemanja Mijusković, a młodzieżowiec Miedzi z około sześciu metrów wpakował ją do siatki, dając gościom prowadzenie.

Wisła wyrównała tuż po przerwie. W 47 minucie Fabian Hiszpański dośrodkował z prawej strony pola karnego, a Marcus Haglind-Sangre na raty – najpierw głową, a potem dobijając nogą – doprowadził do remisu. Pięć minut później Wisła straciła jednego z graczy. Czerwoną kartkę za dwie żółte otrzymał Łukasz Sekulski, który najpierw brutalnie sfaulował Salvadora, a po chwili jeszcze agresywnie odepchnął piłkarza Miedzi. Od tego momentu gra się zaostrzyła.

Całe zdarzenie nie podłamało gospodarzy, którzy niedługo później objęli prowadzenie. Mateusz Szwoch uderzył z rzutu wolnego, Mądrzyk odbił piłkę przed siebie, a z bliskiej odległości do siatki trafił Thiakane. W 74 minucie zza pola karnego uderzył Salvador, ale bramkarz Wisły odbił futbolówkę. Z kolei w 89 minucie Mijusković zgrał głową w polu karnym piłkę do Marcela Mansfelda, ale ten będąc w trudnej pozycji nie zdołał uderzyć futbolówki na tyle mocno i precyzyjnie, by doprowadzić do remisu.

Wisła Płock – Miedź Legnica 2:1 (0:1)

Marcus Haglind-Sangre 47, Emile Thiakane 59 - Wiktor Bogacz 45.

Wisła: Bartłomiej Gradecki - David Niepsuj, Marcus Haglind-Sangre, Marcin Biernat, Jarosław Jach, Igor Drapiński - Emile Thiakane (80' Jesper Westermark), Fryderyk Gerbowski (46' Dawid Kocyła), Mateusz Szwoch, Fabian Hiszpański (80' Adam Chrzanowski) - Łukasz Sekulski.

Miedź: Jakub Mądrzyk - Ruben Hoogenhout, Nemanja Mijusković, Andrzej Niewulis, Jurich Carolina - Michael Kostka (63' Szymon Zalewski), Tarsi Aguado, Iwo Kaczmarski (63' Mehdi Lehaire), Iban Salvador, Kamil Antonik (83' Marcel Mansfeld) - Wiktor Bogacz (70' Krzysztof Drzazga).