TOP5 dolnośląskich kultowych imprez biegowych [GŁOSOWANIE]
Głosowanie potrwa do soboty 20 kwietnia do godziny 14 30. Raz na dobę można oddać głos. Zwycięża impreza, która uzbiera najwięcej punktów. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.
Ten plebiscyt już się zakończył
-
-
-
-
-
TOP5 Radia Wrocław - słuchajcie zawsze w soboty od 11 00 do 15 00
Wrocławski nocny półmaraton
To jedna z największych tego typu imprez w Europie, a na pewno największa w regionie. Wrocławski nocny półmaraton cieszy się ogromną popularnością, doczekał się już 9 edycji. Jubileuszowa, dziesiąta, w tym roku również przyciągnęła tłumy. W czerwcu znów biegacze opanują wrocławskie ulice, mosty i place.
Sudecka Setka
Sudecka Setka to bieg z tradycją liczącą już 35 lat. Dziś organizowany jest w Boguszowie Gorcach, ale nie zawsze tak było. Wydarzenie zapoczątkowali przewodnicy PTTK z Wałbrzycha i okolic, którzy przygotowali rajd pieszy. Ten startował ze Szczawna Zdroju. Podobnych wydarzeń nie było wówczas zbyt wiele. Długodystansowe rajdy charakteryzowały się trasami wiodącymi po asfalcie. Tu na uczestników czekały wymagające góry, pełne skrzyżowań, zakrętów i ostrych wzniesień. Z biegiem lat wydarzenie z marszu przerodziło się w marszobieg. Zawodnicy mieli 24h na pokonanie trasy. Do dziś, dla wielu niezmiennie jest to doskonała okazja by zmierzyć się nie tylko z wymagająca trasą, ale i samym sobą. Obecnie Sudecka Setka ma grono swoich miłośników, którzy nie wyobrażają sobie roku bez startu w tym nocnym ultramaratonie. A warto dodać, że jest to najstarszy w Polsce nocny ultramaraton górski na 100km.
Cross Straceńców
W pocie czoła, po kolana w błocie, czasem na mecie bez butów i innych elementów garderoby - wielu mówi, że to jedyny taki bieg w Polsce. Niewątpliwie ciężki, bo trasa prowadzi po wyboistym, pełnym naturalnych przeszkód torze motocrossowym, a jednak od 14 lat na starcie stają setki osób - z różnym nastawieniem, dla jednych to dobra zabawa i rywalizacja, dla innych walka z samym sobą, terapia i okazja do sprawdzenia siebie. Cross Straceńców zapisał się w sercach głogowian jako bieg dla każdego bez względu na wiek, sportowe umiejętności, czy społeczność z jaką się utożsamiają. Bieg na torze motocrossowym w Górkowie zasłynął przede wszystkim z tego, że każdego roku biorą w nim udział podopieczni MONAR-u z całej Polski, a od kilku lat już w ramach Mistrzostw Polski Stowarzyszenia MONAR w Crossie, dla których uczestnictwo w tym biegu ma charakter symboliczny. Tegoroczna XIV edycja już 28 kwietnia.
BUM - Bieg Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
Bieg Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu BUM WRO to zawody wymyślone przez dr Tomasza Zatońskiego, Kierownika Katedry i Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi w USK przy Borowskiej, który - jak sam mówi - jest "powstańcem z kanapy". Gdy pokochał bieganie, postanowił zaprosić do niego środowisko akademickie, szpitalne oraz pacjentów - także tych, którzy sami nie potrafią chodzić, a dystans pokonują na wózkach, razem z innymi zawodnikami. Bieg organizowany jest od 2015 roku na inaugurację roku akademickiego. Dystans to 10 km.
Bieg Piastów
Jest letni, jest rowerowy, jest śnieżna majówka (no nie w tym roku rzecz jasna, w tym roku to będzie bieganie na butach) ale przede wszystkim to narciarski Bieg Piastów. Kultowy, tak mówią wszyscy. Bieg Piastów to Julian Gozdowski. człowiek, który wierzył w powodzenie biegania na nartach w czasach, kiedy na nartach niemal nikt nie biegał. Człowiek, który stworzył Bieg Piastów, dziś liczący się w światowym, gronie narciarskich biegów długodystansowych.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.