Mistrzynie Polski rozbiły Piotrcovię

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2024-03-18 21:15
Mistrzynie Polski rozbiły Piotrcovię  - fot. materiały prasowe Orlen Superligi

Miedziowe poniedziałkowy mecz zaczęły od mocnego uderzenia. Wynik spotkania otworzyła Joanna Drabik, a w trzeciej minucie było już 3:0 dla Zagłębia. Chwilę później pierwszą bramkę dla drużyny z Piotrkowa zdobyła Oliwia Szczepanek. Nie minęło osiem minut, a o czas dla swojej drużyny musiała poprosić Agata Cecotka. Piotrovia nie mogła znaleźć sposobu na świetnie dysponowane lubinianki i przegrywała aż 1:7.

KGHM MKS Zagłębie grało rewelacyjnie, skutecznie w ataku, a do tego twardo w obronie, co przekładało się na wynik. Po upływnie kwadransa Miedziowe, które miały zdecydowaną przewagę na parkiecie, prowadziły już 11:2. Dziesięcioma bramkami lubinianki wygrywały już chwilę później, kiedy było 13:3. Świetnie dysponowane liderki rozgrywek nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń i do przerwy prowadziły zdecydowanie 20:9.

W drugiej połowie dominacja KGHM MKS Zagłębia była jeszcze bardziej wyraźna. Kwadrans po zmianie stron było 32:15 dla Miedziowych, a jedną z bramek zdobyła nawet bramkarka Barbara Zima, która trafiła do bramki rywalek po rzucie przez całe boisko. Koncert lubinianek trwał, a wynik zbliżał się do dwudziestu bramek przewagi. Stało się to faktem w 50. minucie, gdy Karolina Milczarczyk rzuciła na 36:16. Już do końca mistrzynie kraju bawiły się grą i wygrały zdecydowanie 39:21.

KGHM Zagłębie umocniło się na prowadzeniu w tabeli Superligi. Obrończynie tytułu o 11 punktów wyprzedzają KPR Gminy Kobierzyce i o 12 MKS Lublin.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 39:21 (20:9)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Pankowska , Grzyb, Przywara 3, Górna 10, Zych 5, Drabik 2, Szarkova 1, Milczarczyk 2, Michalak 4, Bujnochova 1, Kochaniak-Sala 1, Matieli, Jureńczyk 4, Milojević 1.

Piotrcovia: Suliga, Sarnecka – Świerczek, Radushko 1, Milewczyk 4, Szczukocka, Polaskova 5, Królikowska 1, Grobelna, Mokrzka, Sobecka, Szczepanek 3, Trbović 2, Waga 4.