Jak pokochać "Pana Tadeusza" na nowo, a przynajmniej go zrozumieć? Ruszyła kampania "Robak"
- Akcja to także szkolenia nauczycieli i bibliotekarzy oraz przeprowadzenie turniejów grania wśród młodych ludzi - wyjaśnia odpowiedzialna za realizację projektu Iwona Haberny:
"Polega również na tym, ze mamy zamiar zrealizować tutaj we Wrocławiu wielki finał w czerwcu i wyłonimy tego, kto najlepiej w robaka gra. Ale tak naprawdę to nie o granie i wygranie chodzi, ale o to by w nowy sposób spojrzeć na "Pana Tadeusza".
- Celem kampanii jest dostarczenie nauczycielom nowoczesnych, atrakcyjnych narzędzi edukacyjnych oraz wykorzystanie nowych sposobów do zainteresowania młodych ludzi epopeją Mickiewicza takich właśnie jak gra Robak - dodaje współtwórca gry dr Tomasz Majkowski, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego:
"Do czterech graczy gra wspólnie, żeby wypełnić trzy wielkie cele księdza Robaka. Pojednać Horeszków z Soplicami, po drugie ożenić Tadeusza dobrze. I wreszcie po trzecie - przygotować Litwę na powstanie i przebycie wojsk napoleońskich, które jest oczywiście tym nominalnym celem, dla którego ksiądz Robak w ogóle zjawia się w okolicy Soplicowa."
Gry nie można kupić. Otrzymają ją wyłącznie uczestnicy prowadzonych w ramach projektu szkoleń. Natomiast internetowa platforma wiedzy na temat "Pana Tadeusza" dostępna bez ograniczeń pod adresem:www.pantadeusz.promocjaksiazki.pl. Nauczyciele mogą pobrać z platformy scenariusze lekcji.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.