Szpital w Gniewomirowicach przyjmie pierwszych pacjentów jeszcze w tym roku
- Cały koszt wraz z wyposażeniem szacujemy na 50 milionów złotych - tłumaczy przedstawiciel inwestora, Tomasz Kozieł:
„60 łóżek, 10 gabinetów lekarskich, cała diagnostyka obrazowa, dwie sale endoskopowe, sala operacyjna pracująca od rana do wieczora... I to jest kluczowy element, żeby ona nam się zwracała, bo to jest bardzo drogi element szpitala. To tak w największym skrócie.”
Rekrutacja pracowników medycznych ma się rozpocząć za kilka miesięcy. Mimo to inwestorzy już otrzymali kilkadziesiąt zgłoszeń od lekarzy i pielęgniarek. Z ustaleń Radia Wrocław wynika, że lwia część chętnych to... obecni pracownicy Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy.
Trzykondygnacyjny ośrodek specjalistyczny o powierzchni 7 tys. metrów kwadratowych, z trzema salami operacyjnymi i 60-cioma łóżkami, pierwszych pacjentów przyjmie jeszcze w tym roku. Wójt gminy Miłkowice, Dawid Stachura nie kryje satysfakcji.
„My musieliśmy pomóc sobie nawzajem. Gmina nie przepuszcza żadnemu inwestorowi. A był taki w potrzebie, natomiast my mamy potrzebę podatkową. Mamy potrzebę służby zdrowia. Ja upatruję w tym ogromną szansę dla naszych mieszkańców jeśli chodzi o ofertę medyczną. No chociażby chociaż to, że na miejscu będzie roentgen, tomograf, czy rezonans magnetyczny.”
To nie wszystkie korzyści takiej lokalizacji szpitala. Do gminnej kasy Miłkowic co roku z tytułu podatków trafi kilkaset tysięcy złotych. Poza tym już pojawili się kolejni inwestorzy, którzy są zainteresowani budową klinik i ośrodków medycznych w Gniewomirowicach.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.