Koniec zwycięskiej serii Ślęzy

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2023-11-26 18:23 | Zmodyfikowano: 2023-11-26 18:27
Koniec zwycięskiej serii Ślęzy - fot. slezawroclaw.pl

Wyrównana walka trwała do przerwy. Był wtedy remis 38:38. Po powrocie z szatni warunki zaczęła dyktować Arka. Ekipa z Gdyni w ostatnich 4 minutach trzeciej kwarty przeprowadziła serię 13:5, a decydującą odsłonę zaczęła od wyniku 7:2. To sprawiło, że na 7,5 minuty przed końcem było 69:55 dla gospodarzy. Arkadiusz Rusin poprosił o przerwę na żądanie, ale jego zespół nie był już w stanie wrócić do meczu.

Arka trafiła dziś połowę z 60 rzutów z gry. Ślęza grała z 45% skutecznością (26/57). Drużyna z Trójmiasta miała też 8 punktów więcej z linii rzutów wolnych. Największą różnicę robiły punkty ze strat. Arka 15 strat zamieniła na 19 punktów. Dla porównania Ślęza choć wymusiła na gospodarzach 14 błędów, to zdobyła z nich tylko 2 punkty.

VBW Arka Gdynia - 1KS Ślęza Wrocław 83:68 (24:19, 14:19, 24:14, 21:16)

Punkty dla Arki: Rennia Davis 23, Barbora Wrzesiński 21, Laura Miskiniene 13, Kamila Borkowska 8, Bożena Puter 7, Mikayla Cowling 4, Kamila Podgórna 3, Marissa Kastanek 2, Julia Bazan 2, Alicja Żytkowska 0, Magdalena Szymkiewicz 0.

Punkty dla Ślęzy: Alex Held 18, Angel Baker 11, Schaquilla Nunn 11, Digna Strautmane 10, Natalia Kurach 8, Karolina Stefańczyk 5, Martyna Pyka 3, Aleksandra Mielnicka 2.