Mistrz kraju za mocny dla siatkarzy z Lubina

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2023-11-26 06:46 | Zmodyfikowano: 2023-11-26 07:29
Mistrz kraju za mocny dla siatkarzy z Lubina - fot. ks.cuprum.pl

Dolnośląski zespół walczył z mistrzem kraju jak równy z równym do połowy pierwszego seta. Potem gospodarze zaczęli dominować na zagrywce i w grze blokiem i wygrali 25:19.

W drugiej partii, choć KGHM Cuprum zdobyło najwięcej punktów, to i tak przegrało do 21. Bardzo dobrze w ekipie z Lubina grali Wojciech Ferens i Maksymilian Granieczny, ale to było za mało na Jastrzębski.

Trzeci set był najbardziej jednostronny ze wszystkich i zakończył spotkanie, po którym statuetkę MVP otrzymał rozgrywający zwycięzców Benjamin Toniutti.

Jastrzębski Węgiel - KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:19, 25:21, 25:17)

Jastrzębski: Toniutti, Fornal, Huber, Patry, Szymura, Gladyr, Popiwczak (libero) oraz Sclater, Skruders.

Cuprum: Gelinski, Kwasowski, Lipiński, Lorenc, Ferens, Strulak, Granieczny (libero) oraz Hanes, Kubicki, Masłowski (libero).