Pewne zwycięstwo koszykarek z Polkowic

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2023-11-18 20:54 | Zmodyfikowano: 2023-11-18 20:55
Pewne zwycięstwo koszykarek z Polkowic - fot. Robert Radczak

W całym meczu oglądaliśmy tylko trzy zmiany prowadzenie. Wszystkie w pierwszych minutach. Po 3 minutach polkowiczanki przegrywały 7:8, ale od tego momentu przeprowadziły serię 10:0 i nie oddały już przewagi. Najdłuższą serię bez odpowiedzi rywalek, drużyna gospodarzy miała w końcówce drugiej i na początku trzeciej kwarty. Po 15 kolejnych punktach było już 49:16. Trzecia kwarta była jednak najsłabsza w wykonaniu dolnośląskiej drużyny (11:12). Czwarta była już tylko formalnością, a zawodniczki Karola Kowalewskiego pozwoliły rywalkom na zaledwie jeden celny rzut.

Cztery koszykarki KGHM BC miały 10 lub więcej punktów. Najwięcej - 11 - zdobyła Emilia Kośla. Zespół z Polkowic był bardzo dobrze dysponowany za dwa - trafiając 50% swoich prób. Poznanianki popełniły 27 strat, co zawodniczki Karola Kowalewskiego zamieniły na 25 punktów.

KGHM BC Polkowice – Enea AZS Politechnika Poznań 69:30 (26:10, 21:6, 11:12, 11:2)

Punkty dla Polkowic: Emilia Kośla 11, Dragana Stankovic 10, Brianna Fraser 10, Stephanie Mavunga 10, Brittney Sykes 9, Julia Piestrzyńska 6, Zala Friskovec 5, Klaudia Gertchen 3, Weronika Gajda 3, Zuzanna Kulińska 2, Wiktoria Zasada 0, Liliana Banaszak 0;

Punkty dla Poznania: Agnieszka Skobel 10, Chloe Wells 8, Jovana Popovic 6, Mailis Pokk 6, Mikayla Vaughn 0, Alicja Rogozińska 0, Zuzanna Puc 0, Aleksandra Piasecka 0, Weronika Piechowiak 0, Weronika Jarecka 0, Aleksandra Żukowska 0, Malina Piasecka 0.