54. wydanie Rocznika Jeleniogórskiego
Po raz 54 został przygotowany "Rocznik Jeleniogórski". Jest to pozycja opisująca odkrycia i ważne dla regionu postaci przygotowana przez Towarzystwo Przyjaciół Jeleniej Góry oraz Archiwum Państwowe. Teksty do niego przygotowało 30 autorów mówi Iwo Łaborewicz kierownik jeleniogórskiego oddziału Archiwum Państwowego we Wrocławiu i współautor wydawnictwa. Znany historyk opisuje np. przeszłość najsławniejszego jeleniogórskiego miecza, który uchodził za miecz Krzywoustego, choć nim nie jest:
Ivo Łaborewicz, współautor wydawnictwa mówi, że można tam przeczytać informacje o nieistniejących schroniskach, nieznanych miejscach, historie niezwykłych przedmiotów, ale też niedoszłych incydentów międzynarodowych:
„Rocznik Jeleniogórski" ukazuje się od 1963 r. i skupia się na Sudetach Zachodnich, ze szczególnym uwzględnieniem Kotliny Jeleniogórskiej i otaczających ją pasm górskich, w tym również strony czeskiej. Autorzy podejmują w nim tematykę historii, archeologii, turystyki, geografii, socjologii, gospodarki i ekonomii, przyrody oraz działalności organizacji społecznych.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.