Końca nie widać. Remont wrocławskiego "Manhattanu" opóźniony [ZDJĘCIA]
Prace polegające na jej zburzeniu, a następnie odtwarzaniu wykazały, że część przestarzałej konstrukcji nie nadaje się do ponownego wykorzystania ze względu na wykryte pierwotne wady projektowe. Pojawiają się również trudności z dostępem do materiałów budowlanych.
- Są problemy z dostępem do stali czy betonu produkowanych za granicą. Również w krajach objętych sankcjami ze względu na wojnę na Ukrainie – przekazała Radiu Wrocław Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta:
Wzmocnienia wymaga strop pod pawilonem zajmowanym przez laboratorium diagnostyczne, które cały czas przyjmuje pacjentów. Bezpośrednio pod esplanadą znajdują się garaże, w których nie da się zastosować maszyn budowlanych i ze względu na brak odpowiedniej przestrzeni prace mogą być prowadzone jedynie ręcznie.
- W pewnych obszarach prace muszą być prowadzone ostrożnie, by nie naruszyć całej konstrukcji – dodaje Ewa Mazur, wskazując na zakładany obecnie termin zakończenia inwestycji:
Duży wpływ na opóźnienia miała też kilkutygodniowa renegocjacja warunków finansowych umowy spowodowana inflacją i zmianami warunków rynkowych, podczas której roboty nie były prowadzone.
Dostęp do placówek handlowo-usługowych usytuowanych w miejscach, gdzie esplanada została już rozebrana, zapewniony został dzięki użyciu tymczasowych schodów i podestów. Remont Esplanady ruszył w styczniu 2021 roku i początkowo miał potrwać do lipca 2022 roku.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.